Zanzibar

Zanzibar je 85 km dlouhý a 30 km široký. Leží 40 km od břehů východní Afriky. Ostrov byl dlouhou dobu osídlen celými dvory arabských sultánů a zbohatl obchodem s otroky. Dodnes zde žijí převážně muslimové.

Fakta

Zanzibar je 85 km dlouhý a 30 km široký. Leží 40 km od břehů východní Afriky. Ostrov byl dlouhou dobu osídlen celými dvory arabských sultánů a zbohatl obchodem s otroky. Dodnes zde žijí převážně muslimové.

Chlouba Tanzánie

Málokdo ví, že Zanzibar je souhrnný název pro tři ostrovy – stejnojmenný ostrov Zanzibar (místními nazývaný Unguta), ostrov Pemba a Latham. Všechny tři leží blízko sebe při východoafrickém pobřeží. Hlavním ostrovem souostroví je Zanzibar. Zanzibar náleží africkému státu Tanzánie (Sjednocená republika Tanzánie).

Panenské pláže

Zanzibar přitahuje zejména turisty, kteří hledají poslední místa nedotčené přírody. Ostrov je obdivován pro své překrásné panenské pláže s jemným bílým pískem a azurově průzračnou vodou. Stejně skvostné jsou okolní ostrůvky.

Rekreace

Ostrov umožňuje středomořské i oceánské koupání. Oceánský typ koupání zažijete na východním pobřeží, lemovaném vodami Indického oceánu, koupání podobné středomořskému zažijete na západním a severním pobřeží, kde je voda klidnější a nachází se zde spousta lagun. Při odlivu na východním pobřeží můžete prozkoumávat obnažené korálové útesy. Východní pobřeží je ideální také pro surfing a další vodní sporty. Ve vodách jižní části ostrova můžete plavat mezi hejny přátelských delfínů, v severní části Zanzibaru zase můžete pozorovat hejna kladivounů.

Klima

Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. V létě se zde teplota pohybuje okolo 29°C, nejteplejším obdobím je však leden až březen. Od května do listopadu prší.

Nedotčená příroda

Na Zanzibaru poznáte afro-muslimský tradiční způsob života, nedotčenou přírodu, překrásné, liduprázdné pláže. Luxus najdete uvnitř hotelových komplexů. Velkou výhodou je možnost výletů na okolní ostrovy nebo na safari blízké africké pevnině. Můžete se zde potápět v korálových útesech, lovit dravé ryby nebo jen sbírat lastury na pláži. Ruiny arabských šlechtických paláců jsou rozesety po celém ostrově.

 

  • Hlavní město: Dodoma (Dár as-Salám)

    Hlavním městem Zanzibaru je kamenné město Dodoma (též zvané Stone Town), které je pro svou bohatou historii, křivolaté uličky a pozůstatky sultánských paláců zapsán na seznamu UNESCO. V hlavním městě Zanzibaru po celá dvě století probíhal obchod s otroky. Dodoma byla největším otrokářským tržištěm světa.

Muslimský ostrov

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Zanzibaru, nezapomínejte, že se jedná o muslimský ostrov. Ženy musí mimo hotel nosit oděvy s dlouhými rukávy, také sukně nebo kalhoty musí být dlouhé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8550 (vitejdoma.cz/zabava#5293)


Přidat komentář