Založení www stránek

Tvorba www stránky v html editoru není nic složitého. Tento způsob je vhodný hlavně pro začátečníky. Ovládají se podobně jako např. word – píšete text, můžete měnit barvu pozadí, vkládat obrázky a tabulky, ...

Www stránky a jejich tvorba

  • Vytvoření www stránky v html editoru

Tvorba www stránky v html editoru není nic složitého. Tento způsob je vhodný hlavně pro začátečníky. Ovládají se podobně jako např. word – píšete text, můžete měnit barvu pozadí, vkládat obrázky a tabulky a když máte všechno dokončeno, vložíte příponu .html nebo .htm.

Nevýhodou tohoto způsobu tvoření www stránky je, že složitější věci s těmito editory neuděláte a někdy mohou nastat problémy a stejně budete muset použít alespoň základy html.

  • Vytvoření www stránky přímo v jazyce html

Tento způsob vyváření www stránky je mnohem složitější než ten předešlý. Pokud se však rozhodnete pro toto tvoření, musíte se nejdříve naučit základy jazyka html. Ale i když je vytváření www tímto způsobem pracnější, výsledek je jistější.

Jejich vytvoření

První co musíte udělat, je sehnat si jakýkoliv textový editor, který umožňuje ukládat soubory s příponou .html nebo .htm (např. poznámkový blok) nebo si rovnou můžete sehnat HTML editor pro správu kódu (např. HTML builder XP, Max HTML Beauty++ 2004, 1ST page 2000).

Zvolíte-li poznámkový blok, stačí když ho otevřete a napíšete libovolný text, uložíte do souboru s koncovkou .html nebo .htm a www stránka je hotová. I když je opravdu velmi jednoduchá, můžete ji neustále zlepšovat a to tak, že přidáte další značky neboli tagy.

Tagy

Dá se říct, že HTML soubor je obyčejný text, který je obalený značkami (tagy). Tagy určují, jak text na www stránce bude vypadat (jakou bude mít formu). Nesmíte zapomínat, že všechny tagy jsou uzavřeny v ostrých závorkách , to co v nich není, je text, který se bude zobrazovat.

Základní tagy:

začátek dokumentu
konec dokumentu
začátek a konec hlavičky, obsahuje některé důležité údaje
vymezující název dokumentu
co je mezi těmito tafy se bude zobrazovat na www stránce

nadpis první úrovně

nadpis druhé úrovně, je možno použít až šest úrovní, tzn.
 

vymezení odstavce
mezi těmito tagy bude tučný text
kurzíva

zalomení řádku,po tomto tagu bude text vždy začínat na novém řádku
- Příklad html kóduNadpis první úrovně

Příklad HTML

Toto je odstavec, kde se vyskytuje tučný text společně s kurzívou .

  • Nadpis druhé úrovně

V tomto odstavci je rovněž tučný tex a kurzíva také nesmí chybět. Ovšem pozor, přidali jsme i tučnou kurzívu

Nyní jsme použili tag pro zalomení řádku, který patří do stejného odstavce

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8739 (vitejdoma.cz/zabava#8205)


Přidat komentář