Výpočetní technika a elektronika online

Počítače již dnes zasahují téměř do všech lidských činností i do běžného života. Používají se nejen k práci, ale také k trávení volného času a ke komunikaci s přáteli. V našich životech mají téměř nezastupitelné místo, proto dbejme na jejich kvalitu.

Výpočetní technika a elektronika online

Zvažujete koupi nového počítače, notebooku, serveru, nebo různých počítačových příslušenství a nebaví Vás obcházet jednotlivé prodejny, porovnávat ceny, kvalitu, parametry, nakonec stát fronty u pokladny, a pak se ještě tahat s těžkým zbožím domů? Na kvalitně a velmi přehledně zpracovaných webových stránkách můžete vybírat požadované zboží jak podle výrobce, tak dle jednotlivých požadovaných kategorií. V nabídce prodejny jsou mimo jiné notebooky včetně veškerého příslušenství, paměťové karty, servery, řadiče, zálohování, procesory k serverům, síťové karty, zálohovací systémy, monitory, projektory, tiskárny, kopírky, skenery, tisková media, chladiče, klávesnice, myš, software, telefony a faxy všeho druhu, fotoaparáty a kamery a mnoho dalších. Na webových stránkách prodejny naleznete veškeré novinky výpočetní techniky a elektroniky a za velmi příznivé ceny. Veškeré dotazy, žádosti nebo konzultace k výrobkům můžete směřovat přímo Ing. Luďku Rektoříkovi buď přes emailovou adresu: shop@lrcomputer.cz nebo na telefonní číslo: +420 731 726 044. Ve všem Vám ochotně poradí a doporučí zboží šité přímo Vám na míru. S nákupem výpočetní techniky a elektroniky přes internetový obchod http://www.lrcomputer.cz budete maximální spokojeni.

 

http://www.lrcomputer.cz

Výpočetní technika

Výpočetní techniku v dnešní moderní době představuje především počítač. Samotné výpočetní operace však nejsou nijak nové. Než byly vynalezeny moderní počítače, lidé používali nástroje, které jim potřebné výpočty co nejvíce usnadňovaly, například tabulky, nebo jiné pomůcky. Vzhledem k tomu, že se naše společnost vyvíjí ukrutným tempem a stále se vynalézají nové a nové techniky, již od poloviny 20. století se pro potřeby vědy a technických oborů začaly rozvíjet ve velké míře elektronické počítače a během posledních 20 let se výpočetní technika neuvěřitelně rozvinula. V současné době představuje výpočetní technika nezbytnou součást našeho života.

notebook

Počítač

Pod pojmem počítač se rozumí elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítat je složen s hardwaru, což je fyzická část počítače – konkrétně tedy procesor, klávesnice, monitor, atd., a ze softwaru, který představuje operační systém a programy. Počítač ovládá jeho uživatel, který do počítače vkládá data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač následně výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení.

Počítačem se však nerozumí pouze notebook nebo klasický počítač. Tento pojem je daleko širší. Počítače se nacházejí všude kolem nás, neboť řídí činnosti nejrůznějších zařízení. Můžete je zaregistrovat a ocenit v automobilech, mobilních telefonem, v automatických pračkách, v průmyslových robotech, ve fotoaparátech, atd.

taška na notebook

Software počítače

Do softwaru počítače patří nejenom operační systém a jeho pomocné programy, ale také programy, které jsou v počítači uloženy napevno. Bez softwaru by počítač nemohl fungovat a řešit konkrétní úlohy ve spolupráci s jeho uživatelem. Program vzniká při programování jako zápis algoritmu v určitém programovacím jazyku.

adobe

Hardware počítače

Hardware představuje technické vybavení počítače a zahrnuje do něj všechny fyzické součásti počítače.

Komponenty počítače

Součástí počítače je počítačová skříň, která je vyrobená z plechu nebo i jiných materiálů. Počítačová skříň může být i součástí monitoru, dále zde patří základní deska, která obsahuje většinu elektronických částí počítače, procesor, operační paměť, která je schopna za běhu počítače uchovávat programy a data v něm uložené, dále sběrnice, která umožňuje připojení rozšiřujících karet, jako jsou grafická karta, zvuková karta, síťová karta, pevný disk a elektrický zdroj. Další součástí počítače je monitor, který zobrazuje svému uživateli informace a je připojen ke grafické kartě, počítačová klávesnice, počítačová myš a další vstupní a výstupní zařízení, kterými jsou počítačová tiskárna, scanner, kopírka, atd.

**
**

**tiskárna
**

Podle čeho vybrat notebook

Jestliže váháte, jaký notebook si koupit, je potřeba si nejprve ujasnit, kde si notebook koupíte, proč ho chcete a k čemu jej budete používat. Důležité je také cenové rozpětí. Na našem trhu je široká škála notebooků různých velikostí, značek a výkonnostních charakteristik. Notebooky můžete využít v domácím prostředí, kde účelně doladí Váš interiér, na cestách, ve škole při přednáškách nebo v práci. Mnoho lidí si klade otázku, k čemu všemu vlastně notebook potřebuje, jestli jej dostatečně využije a jestli bude zakoupený notebook splňovat všechny požadavky. Při výběru hraje velkou roli, co máte rádi, co rádi děláte, jak odpočíváte nebo jestli notebook potřebujete k zábavě nebo k práci. Notebook je možné využít jak u běžných činností, tak i v rámci kreativní práce nebo multimediální zábavy. Notebook se vždy vybírá podle parametrů a také podle ceny. Čím dražší notebook, tím je výkonnější a naopak.

PDA

Jakou značku výpočetní techniky zvolit?

Každý jistě před pořízením počítače, notebooku nebo jiného druhu výpočetní techniky přemýšlel, jakou značku zvolit, která bude nejlepší, proč právě tu, atd. Na to však neexistuje konkrétní odpověď. Každý upřednostňuje něco jiného a proto je potřeba se podívat na konkrétní nabídky výrobců. Jestliže se Vám ani tímto způsobem nepodařilo vybrat nic konkrétního, zeptejte se známých, s kterou značkou mají jaké zkušenosti. Pokud nemáte čas a ani chuť obcházet jednotlivé prodejny a porovnávat parametry a ceny jednotlivých počítačových zařízení, můžete navštívit internetový obchod, kde máte vše potřebné jako na dlani a vy si tak můžete z pohodlí domova vybírat přesně to, co se vám líbí, a co splňuje Vaše požadavky. A pokud si nevíte rady a váháte, zda je lepší to či ono, není nic jednoduššího, než se s prodejcem zkontaktovat emailem nebo telefonicky.

fotoaparát

Jakou výkonnost notebooku zvolit?

I zde je důležité, k čemu budete notebook využívat. Podle toho si vyberete notebook, který má buď výkon nízký, střední nebo vysoký. Notebook můžete využívat pro nenáročné úkony, kterými jsou běžné kancelářské aplikace, vyhledávání na internetu či internetová komunikace, nebo pro středně náročné úkony, kdy uživatel pracuje se středně náročnými programy, provozuje internetovou komunikaci nebo může volit notebook pro náročné úkony, které již představují hraní výkonnostně náročných her, sledování kvalitních filmů, seriálů, které běží v TV, atd. Opět informace, jak výkonný počítač zvolit, můžete nalézt na internetových obchodech, kde si zároveň můžete počítač či notebook a další příslušenství objednat a ušetříte tak hodně peněz. Ceny v internetových obchodech jsou totiž podstatně nižší než v kamenných obchodech.

navigace** **

Jaký pevný disk si pořídit?

Pevné disky rozlišujeme na klasické HDD, neboli harddisky a SDD čili solid state drive disky s velikostí 2.5“ s rozhraním Seriál Ata II. Záleží na tom, k čemu počítač nebo notebook opravdu využijete a jestli na něm chcete zálohovat data, jako jsou videa, filmy, fotografie, hudbu, atd. Alternativní možností jsou i externí pevné disky, kterými jsou optická média, flashdisk nebo vypalování dat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8879 (vitejdoma.cz/zabava#9840)


Přidat komentář