Volvo C30

Co nám automobiloví kuchaři ze země tří korunek ukuchtili tentokrát? Oficiální fotografie měly sice být představeny později, ale jak řekla jedna z postav bondovkyZítřek nikdy neumírá:

První model autíčka Volva C30

Pročpak? Protože švédská automobilka konečně představila model Volvo C30, který má opravdu takové pozadí, že byste ho nejraději pronásledovali, i kdyby v něm seděla osmdesátiletá babička.

Koncept Volva C30 byl představen nejdříve na přehlídce automobilů v Detroitu a poté ještě na počátku března v Ženevě. Na počátku léta pak unikly vysledné fotografie, které se od původního konceptu Volva C30 kupodivu moc neliší. Zajímavý zadek zůstal, příčemž ho podpírají 19 palcová litá kola a lem blatníků je u C30 jeden z nejvýraznějších ze všech produktů Volvo.

Co prozradí fotografie

Co nám automobiloví kuchaři ze země tří korunek ukuchtili tentokrát? Oficiální fotografie měly sice být představeny později, ale jak řekla jedna z postav bondovky Zítřek nikdy neumírá: „Zítřejší zprávy je třeba servírovat dnes…” Fotky Volva C30 tedy vzaly nohy na ramena a hurá na většinu velkých zahraničních automobilových serverů. Dominovým efektem se C30 dostala až ke mně a vzhledem k opravdu netradičnímu vzhledu tohoto kulinářského pokusu
zprostředkovaně i k vám.

Volvo C30 je hatchback zajímavý především tím, že vůbec nespadá do tradičního vzhledu Volva poslední doby jakožto celek. Přední část si sice zachovala vzhled velmi podobný Volvu S40, ale třetí celoskleněné dveře a černý, velmi výrazný plastový lem blatníků i neobvyklý výřez bočních oken řadí C30 úplně jinam, než ostatní vozy této kategorie. Skoro jako kdyby nám Volvo říkalo: „Podívej se na mě pořádně, já jsem jiná sorta a takový může být i můj majitel…”

Charakteristika autíčka

Poslední udávané oficiální rozměry Volva C30 udávají, že délka bude kolem 4,2 m a šířka 1,78 m. Pod kapotou C30 by se měl ukrývat přeplňovaný pětiválec o objemu 2,4 litru a výkonem 190 kW při 5500 otáčkách. Kam ho tedy zařadit?

Mezi nějvětší konkurenci budou určitě patřit nižší modely AUDI a BMW, které ho možná na ulici předjedou, pokud se ovšem majitel nezadívá…

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8775 (vitejdoma.cz/zabava#8356)


Přidat komentář