Vodní dýmka

Dnes vodní dýmka vyvolává asociaci dlouhého a pohodového posezení s přáteli, kdy se popotahováním dostává lehká chuť tabáku do plic za zvuku bublající vody a zapředených hovorů.

Kde vznikla vodní dýmka

Indie je jedna z prvních zemí, které daly impulz ke vzniku těch vodních dýmek, jenž známe dnes. Tehdy sice byly vyrobeny z dutého kokosu se zasunutým stéblem trávy, ale už tehdy fungovala na podobném principu jako dnes. Z Indie pak bylo blízko do Egypta a dalších arabských zemí. Za podobu dnešních dýmek mohou především Turkové. Vodní dýmka dotváří místní kolorit kaváren, čajoven, restaurací, barů i tržišť. Může být klidně i nedílnou součástí vašeho odpočinku. Stala se nedílnou součástí životního stylu a svou oblibu ve střední Evropě a Americe si získala už od konce 19. století.     

Jak funguje vodní dýmka

Když potahujete kouř z vodní dýmky, je hnán trubicí, která se nachází uvnitř kovového těla dýmky, do vázy s vodou. Protože je trubice pod vodou, dochází k bublání a vzduchovým bublinám, které obsahují kouř. Tím, že bubliny stoupají k hladině, kouř se ochlazuje a zároveň očišťuje od různých nečistot. Poté je nasáván do trubice, která je propojena se šlauchem.

Obsah a složní vodní dýmky

  • Vodní dýmka je složena z korunky, těla, vázy a šlauchu.
  • Do korunky se dává tabák – bývá zpravidla keramická nebo kovová.
  • Kovovou část dýmky tvoří samotné tělo.
  • Váza (skleněná nebo keramická) se plní vodou.
  • Hadice (šlauch) slouží ke vtahování kouře.

Každá správná čajovna má vodní dýmku

Dnes vodní dýmka vyvolává asociaci dlouhého a pohodového posezení s přáteli, kdy se popotahováním dostává lehká chuť tabáku do plic za zvuku bublající vody a zapředených hovorů. Vodní dýmky nechybí v žádných čajovnách a milovníci si je pořizují do svých interiérů jak z našich obchodů, tak jako suvenýry z návštěvy v arabských zemích. Proč si nedopřát chvíli pohody…  

Nepsaná pravidla vodní dýmky

  • Vodní dýmka si během své historie vytvořila nepsaná pravidla, která dotváří celý charakter posezení.
  • Vodní dýmka se kouří na zemi, protože by neměla být umístěna nad úrovni země. Jde především o stabilitu dýmky.
  • Uhlíky nepoužívejte k zapálení cigarety, ani neodkládejte cigaretu na talířek vodní dýmky.
  • Hadice se má držet v pravé ruce a podávat náustkem k sobě, nebo odložit na stůl.
  • U dýmek se dvěma a více šlauchy se nikdy netahá ze všech současně. Pokud nejste zrovna na řadě, ucpěte náustek prstem, ať nedochází k nadměrnému ředění kouře vzduchem.

Tabáky a vodní dýmka

Do vodní dýmky se používají speciální tabáky s různou intenzitou a příchutí. Nicméně i v těchto tabácích se nachází nikotin, ale je alespoň částečně filtrován vodou. Ve prospěch vodních dýmek mluví také to, že je kouř ve vodě ochlazován a navíc v tom nejste sami (vodní dýmka se dělí mezi přáteli) a příprava taky zabere něco času... Přesto, pokud dáváte přednost klasickému doutníku, klikněte zde. Vodní dýmka je pro řadu lidí mnohem přitažlivější, než kouření a pokud byste chtěli úplně přejít na dýmku a skončit s cigaretami,.

Obsah tabáku

Tabák, který je určen pro vodní dýmky se skládá v podstatě ze směsi vysušené ovocné drtě, z ochucené melasy a čerstvých tabákových listů. Tabák do vodních dýmek má tak mnoho chutí. Vybírat můžete z ovocných příchutí (jablko, třešeň, meloun, jahoda), květinových (růže, vanilka) a dalších. Novou chuť získáte smícháním tabáků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8789 (vitejdoma.cz/zabava#8391)


Přidat komentář