Velké množství lyžařských středisek a veškeré zábavy kolem lyžování

Německo se nemůže chlubit takovým množstvím lyžařských středisek jako třeba Rakousko nebo Itálie, ale může se pyšnit několika oblíbenými, ba přímo vyhlášenými lyžařskými centry na jihu země.

 • Dovolená v Chorvatsku - Nean Tour, s.r.o. -specializujeme se na pobytové zájezdy s výlety v Chorvatsku a Slovensku

 • Cestovní agenura Chomutov - CA - Tulip Travel - Nabízí zprostředkování dovolených do celého světa od více cestovních kanceláří. Cestovní kancelář naleznete na adrese: Mánesova 4757, Chomutov nebo můžete kontaktovat na telefon:** +420 474 651 956** a +420 603 545 401 nebo na e-mail: catuliptravel@seznam.cz

 • Eweek.CZ - EUROVÍKENDY - prodloužené letecké výlety po Evropě

 • Zlíntour trips, s.r.o. - s námi za sluncem i na hory

Kam se vydat do Německa

Lyžařská střediska v Německu nabízejí celkem 700 km sjezdovek a mají podobné klimatické podmínky jako Rakousko. Proto se jim také říká klimatické lázně. Německé Alpy proslavila Olympiáda v Garmisch-Partenkirchenu, špičkovém středisku s nejvyšším vrcholem Německa - Zugspitze (2 963 m). Německo je dobře dopravně dostupné, neplatí se zde dálniční známky, je vhodné pro pohodové lyžování i rodinnou dovolenou.

Velké množství sjezdovek

Německo se nemůže chlubit takovým množstvím lyžařských středisek jako třeba Rakousko nebo Itálie, ale může se pyšnit několika oblíbenými, ba přímo vyhlášenými lyžařskými centry na jihu země. Jedná se hlavně o Garmisch, Oberstdorf, Mittenwald a Reit im Winkl.

Bavorské Alpy - Garmisch – Partenkirchen

Garmisch – Partenkirchen se nachází v Bavorských Alpách v kotlině mezi horskými štíty a jezery. Tato původně oddělená městečka se v roce 1936 spojila, aby vytvořila zázemí pro konání 4. zimních olympijských her. Později se zde konalo také Mistrovství světa v lyžování a tak se městečko brzy stalo proslavenou lyžařskou oblastí. Garmisch – Partenkirchen je metropolí turismu a zimních sportů.

Najdete zde nespočet 8 lanovek, 35 lyžařských vleků, 73 km sjezdovek, více než 300 km značených turistických tras. Ozubená dráha vás odtud vyveze až na nejvyšší horu Německa – Zugspitze, odkud se vám otevře jedinečný výhled na celé Bavorské Alpy. Na Zugspitze se nachází velký areál pro snowboarding s překážkami, U-rampami a jedinečnou superpipe. Čeká vás nejen požitek ze zimních radovánek, ale i noční život, fitness, relaxace, bruslení nebo třeba curling.

Lyžování a skipas:

 • V sezóně, celodenní: 34 EUR
 • V sezóně, týdenní: 147 EUR

Obersdorf a vše kolem městečka

V lyžařském středisku Oberstdorf se nacházejí 3 lyžařské oblasti: Laender-Skigebiet, Fellhorn/Kanzelwand, Nebelhorn, Sollereck/Hollwies. Na zdejších 44 km sjezdovek najdete místa střední i těžké obtížnosti. Obersdorf je bohužel nejvzdálenějším lyžařským střediskem ze všech (573 km z Prahy).

Lyžování a skipas:

 • V sezóně, celodenní: 30 EUR
 • V sezóně, týdenní: 146 EUR

Mittenwald a co navštívit

Mittenwald je poklidné městečko s mnoha památkami a křivolakými uličkami lemovanými typickými bavorskými domy. Mittenwald nabízí prostor pro lyžování, snowboarding i běžky. Pro milovníky freeridu je největší výzvou Dammkarabský sjezd, na kterém je třeba překonat výškový rozdíl 1 311 metrů. Běžkaře jistě uchvátí běžkařský ráj Seefeld v Ryrolsku a blízkém Leutaschalském údolí.

Lyžování a skipas:

 • V sezóně, celodenní: 20 EUR
 • V sezóně, týdenní: 155 EUR

Reit im Winkl - dálnice spojující města Salzburg a Mnichov

Reit im Winkl se nachází pouhých 25 km od dálnice spojující města Salzburg a Mnichov a pouhých 300 km od českých hranic. Oblast je známá vytrvalým sněžením, proto se zde bez obav jezdí lyžovat i koncem jara. Oblast nabízí místa pro úplné začátečníky (cvičný areál) i pro náročnější lyžaře. Nabídka aktivit je široká: sáňkování, bruslení, pěší túry, snowtubing (sjezd na nafouklé duši). Jsou zde vybudovány i dřevěné lázně a tenisové centrum.

Lyžování a skipas:

 • V sezóně, celodenní: 33,5 EUR
 • V sezóně, týdenní: 157 EUR
 • Dovolená v Chorvatsku - Nean Tour, s.r.o. - specializujeme se na pobytové zájezdy s výlety v Chorvatsku a Slovensku

 • Cestovní agenura Chomutov - CA - Tulip Travel - Nabízí zprostředkování dovolených do celého světa od více cestovních kanceláří. Cestovní kancelář naleznete na adrese: Mánesova 4757, Chomutov nebo můžete kontaktovat na telefon:** +420 474 651 956** a +420 603 545 401 nebo na e-mail: catuliptravel@seznam.cz

 • Eweek.CZ - EUROVÍKENDY - prodloužené letecké výlety po Evropě

 • Zlíntour trips, s.r.o. - s námi za sluncem i na hory

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8748 (vitejdoma.cz/zabava#8240)


Přidat komentář