Val d´Isere

Ve Val d´Isere si opravdu můžete vybrat, jestli lyžování pojmete jako rekreační záležitost anebo si vyzkoušíte extrémní sjezdovky. Například propádák připomínající výtahovou šachtu zosobňuje Face Olympique de Bellevarde.

Sněžný ráj

O tom, že Val d´Isere je pro lyžaře země zaslíbená, vypovídá už jen údaj o přepravních možnostech. Během hodiny jsou totiž různorodé vleky, sedačkové a kabinkové lanovky a vláčky schopny obsloužit až 135 tisíc lyžařů. Ti se mohou ve Val d´Isere vybrat ze 140 sjezdovek, které dají dohromady až 300 km tratí.

Rekreace či extrémní sjezdovka

Ve Val d´Isere si opravdu můžete vybrat, jestli lyžování pojmete jako rekreační záležitost anebo si vyzkoušíte extrémní sjezdovky. Například propádák připomínající výtahovou šachtu zosobňuje Face Olympique de Bellevarde označená samozřejmě jako černá trať.

Pokud by vás Val d´Isere omrzelo, můžete si vyrazit na ledovec Pissaillas případně do sousedního Tignes, které stejně jako Val d´Isere patří do lyžařské oblasti Espace Killy.

Dovolená jak má být

Kromě lyžování a více méně běžných oddechových aktivit v bazénu, sauně (jak ji neznáte) a barech (kde si dáte své oblíbené mojito), si ve Val d´Isere můžete vyzkoušet i méně obvyklý sport, který vám určitě zahýbe s adrenalinem. V údolí se totiž nachází ledový okruh, na kterém se můžete prohnat buď na motokáře, čtyřkolce nebo rovnou v autě. Ale na normálních cestách to raději nezkoušejte a zkontrolujte si, zda máte zimní pneumatiky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8757 (vitejdoma.cz/zabava#8293)


Přidat komentář