Uherské Hradiště - filmová letní škola

Letní filmová škola vznikla v polovině 60. let. Tradice pak každoročně pokračovala. Konala se na různých místech České republiky, v roce 1992 zakotvila v Uherském Hradišti a stala se součástí letního života tohoto malebného města.

Z historie

Letní filmová škola vznikla v polovině 60. let. Tradice pak každoročně pokračovala. Konala se na různých místech České republiky, v roce 1992 zakotvila v Uherském Hradišti a stala se součástí letního života tohoto malebného města. Za celou dobu jejího trvání ji navštívila řada režisérských i hereckých legend.

Podstata

 • neprobíhá žádná soutěž

 • nízký rozpočet

 • účastníci jsou pouze akreditovaní

 • neprodávají se vstupenky

 • program se dělí do cyklů

 • převládají starší filmy

 • každý film je uveden lektorským úvodem

 • probíhají besedy po filmech

  Tato škola se každoročně snaží o propojení všech druhů umění. Přirozené prolínání filmu, divadla, výtvarného umění, hudby, tance je jedinečným zážitkem a cílem tohoto festivalu.

Hosté

 • Festival každoročně přitahuje velká jména filmového umění.

  Navštívili ji lidé jako: Jiří Menzel, Věra Chytilová, Jan Hřebejk, Saša Gedeon, Vojtěch Jasný, Jan Kačer, Boleslav Polívka, Zdeněk Svěrák a podobně.

Program

Každým rokem je vyhlášeno stěžejní téma celé školy. Letos se můžete těšit na vztah "ČLOVĚK A PŘÍRODA". Máte možnost shlédnout nejrozmanitější filmy a akce na toto téma, mezi hosty bude mimo jiné i herec Pavel Landovský a režisér Ivan Balaďa.

  1. Letní filmová škola Uherské hradiště se koná od 21. 7. do 30. 7. 2006.

  Neváhejte a nenechte si ujít tento jedinečný zážitek, který zapůsobí na veškeré smysly. Filmovou projekci a rozbory filmů doplňují nejrozmanitější doprovodné akce v podobě výstav, divadelních představení, koncertů, performancí a úletů všeho druhu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8622 (vitejdoma.cz/zabava#6900)


Přidat komentář