Učení

Pokud si informace správně uspořádáte, učení bude snadnější. Rozdělení textu do různých celků a podcelků, číslování kapitol a titulků, dělání rámečků, to vše jsou prostředky k ulehčení učení.

Učení

 • Třídění informací

  Pokud si informace správně uspořádáte, učení bude snadnější. Rozdělení textu do různých celků a podcelků, číslování kapitol a titulků, dělání rámečků, to vše jsou prostředky k ulehčení učení. Pokud se však zvýrazňování textu přehání, výsledek je opačný - zápisky působí nepřehledně.

 • Spojování příběhem 

  Tento trik se využívá zejména ke srovnání nesetřízených informací. Lidé si velmi dobře pamatují děj a toho se dá lehce využít. Použít jej můžete např. u spisovatelů a jeho děl tak, že z jejich názvů vytvoříte příběh.

 • Vizuální představy

  Cokoliv si budete vizuálně představovat, si lépe zapamatujete. Během učení si představujte ty objekty a jevy, o kterých čtete, a to nejlépe v jednom souhrnném obrazu nebo příběhu. Čím akčnějším či vtipnější příběh bude, tím lépe.

   

 • Učte se nahlas

  Důvod je jednoduchý. Při poslechu se informace ukládá nejen do paměti krátkodobé, ale i do sluchové.

   

 • Superlearning

  je metoda učení, která používá hudby, autosugesce a meditace pro zbavení stresu a navození příznivého stavu pro lepší činnost mozku.

   

 • Čísla – jak na ně?

  Dlouhé číselné řady si rozdělujte do menších řad (např. telefonní číslo do trojic), lépe si je zapamatujte. Čísla čtěte zásadně nahlas. Můžete je také zaměnit za slova a vytvořit z nich příběh.

Jak si pomoci

 • Nootropika

  jsou prášky, zlepšující přítok krve do mozku. Tím mu dodávají více kyslíku a probouzejí ho k činnosti. Nootropika zlepšují nejen schopnost učit se, ale zlepšují také paměť a přispívají k duševní vyrovnanosti. Neměly by se však užívat dlouhodobě. Nejvíce je oceňují studenti ve zkouškovém období nebo těžce vytížení manažeři.

 • Lecitin

  je látka, která má velký vliv na příznivý chod mozku. Najdete ji ve vaječném žloutku, rybách, libovém mase, pšenici a sójových bobech. Lecitin lze sehnat také ve formě kapslí či tablet. Účinkovat začíná už po 90 minutách po podání a účinek trvá až pět hodin.

 • Vitamíny

  Pro příznivou činnost mozku jsou důležité vitamíny A, B1, B5, B6, C, D a E.

 • Jinan dvoulaločný

  se používá v Číně už po staletí a pro svůj povzbuzující vliv na činnost mozku je známý i u nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8599 (vitejdoma.cz/zabava#6499)


Přidat komentář