Tesla Roadster

Tento supersporťák je poháněn třífázovým elektromotorem s výkonem odpovídajícím 185 kW (248 koní) a maximálním točivým momentem 244 Nm. Při 13 000 ot./min. klesá točivý moment na 101 Nm.

Tesla Roadster

Tesla Motors uvedla před necelým rokem netradiční sportovní vůz, dalo by se také říci elektrický supersporťák. Design vozu vzal do svých rukou Barney Hatt, vedoucí designového studia automobilky Lotus, který se nechal inspirovat Lotusem při navrhování Tesly Roadster. Výsledkem je úhledný, elegantní, moderní sportovní vůz. V zadní části tohoto vozu nenaleznete výfuk, což se vám může zdát podivné. Avšak Tesla Roadster jej nepotřebuje. Pod kapotou vozu také nenajdeme ani jedinou kapku paliva.

A to jste ho ještě neviděli pod kapotou!

Tento supersporťák je poháněn třífázovým elektromotorem s výkonem odpovídajícím 185 kW (248 koní) a maximálním točivým momentem 244 Nm. Při 13 000 ot./min. klesá točivý moment na 101 Nm. Dvoustupňová převodovka zajišťuje naprosto plynulou akceleraci celého vozu.Síla je přenášena přímo na zadní nápravu, kompaktní motor je uložen mezi koly. Mikročipy řízená elektronika rozjede Teslu vyrobenou převážně z uhlíkových vláken z 0 na 100 kilometrů za hodinu přibližně za 4 vteřiny. Maximální rychlost činí zhruba 210 km/h.

Na jaké "žrádlo" jezdí?

Na jedno nabití Li-Ion akumulátoru o kapacitě 6800 mAh, které trvá zhruba tři a půl hodiny, ujede Tesla Roadster okolo 400 km. Žiivotnost baterií je odhadována na více než 160 tisíc kilometrů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8687 (vitejdoma.cz/zabava#7873)


Přidat komentář