Teplice nad Bečvou - Známé lázeňské městečko

Lázeňské městečko Teplice nad Bečvou leží na levém břehu řeky Bečvy v kopcovitém terénu s překrásným pohledem do kotliny v níž protéká řeka. Z Teplic je pěkný výhled doBeskyd s Radhoštěm a Lysou horou a také na Hostýnské a Oderské vrchy.

Lázně zaměřené na choroby srdce

Lázeňské městečko Teplice nad Bečvou leží na levém břehu řeky Bečvy v kopcovitém terénu s překrásným pohledem do kotliny v níž protéká řeka. Z Teplic je pěkný výhled do Beskyd s Radhoštěm a Lysou horou a také na Hostýnské a Oderské vrchy. V Teplicích se nachází evropsky známé lázně, kde se léčí zejména choroby srdce. Nedávno byly otevřeny solné jeskyně, kde se léčí zvlášť lidé s astmatem, nebo jinou plicní chorobou. Navštěvníci by si neměli nechat ujít návštěvu Zbrašovských aragonitových jeskyní a Hranické propasti.

Evropský unikát

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jedná se o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále také takzvané gejzírové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14°C. Byly objeveny v roce 1912 bratry Chromými.

Neznámá hloubka propasti

Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší propast České republiky i celé střední Evropy - Hranická propast. Její hloubka je stále obestřena tajemstvím. Posledním ověřeným údajem je 289,5 metru, dna dosud nebylo dosaženo. Její suchá část, do níž lze volně nahlédnout, má hloubku - 69,5 metru, v zatopené části je nejnovějším měřením potvrzena hloubka dalších 205 m.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8545 (vitejdoma.cz/zabava#5095)


Přidat komentář