Sv. Valentýn

Okolo roku 260 ve starém Římě chtěl vládnoucí císař Klaudius II. radikálně rozšířit svou armádu, ale protože se ženatí muži nesměli stát vojáky, zakázal svatby. Nesmyslný rozkaz nebral na vědomí jediný muž. ...

Historie a jeho vznik

Okolo roku 260 ve starém Římě chtěl vládnoucí císař Klaudius II. radikálně rozšířit svou armádu, ale protože se ženatí muži nesměli stát vojáky, zakázal svatby. Nesmyslný rozkaz nebral na vědomí jediný muž – biskup Valentýn a tajně oddával milující se páry dál. Byl vězněn a v roce 269 potrestán mučednickou smrtí. Za svou oběť byl Valentýn církví svatořečen a prohlášen za patrona zamilovaných.

Přáníčka z lásky

Valentýn nezanevřel na lásku ani vězení - zde se zamiloval do dcery vězeňského dozorce a před svou smrtí jí zaslal vzkaz zakončený slovy: „Od Tvého Valentýna”. Proto si na svátek zamilovaných posíláme Valentýnky s vyznáním lásky.

Pravý smysl tohoto svátku

Oslavou Valentýna si připomínáme poselství lásky – že je důležitější než peníze a všechno povrchní, že pouze láska nás dělá skutečně šťastnými.

Tradice

Podle tradice by měli na svátek sv. Valentýna všichni zamilovaní posnídat valentýnský toast s máslem a skořicovým cukrem a během dne předat svému drahému nějaký milý dárek. Zamilovaní si v tento den píší zamilované vzkazy, ale nezapomíná se ani na rodiče – darují se sladkosti nebo květiny.

Tipy na dárky

Přemýšlíte, co koupit svému miláčkovi k Valentýnovi? Nejtypičtějším dárkem jsou květiny, především červené růže. Protože každá květina něco znamená, můžete tentokrát vybírat podle tzv. květomluvy.

Darovat ale můžete také parfém, bonboniéru, perník ve tvaru srdce, hrníček se zamilovanými motivy, knihu zamilovaných citátů či romantické hudební CD. V den sv. Valentýna obchodníci nabízejí speciální valentýnské dárkové balíčky a malé pozornosti, takže výběr jistě nebude tak těžký.

  • Výjimečné dary pro výjimečný den

    Hledáte-li něco opravdu vyjímečného, pozvěte svou partnerku na večeři při svíčkách v nějaké luxusní restauraci, případně uvařte sami. Nezapomeňte vytvořit romantickou atmosféru, obléci se svátečně a chovat se jako gentleman/dáma.

    Pokud si potrpíte na okázalejší dary, vyberte své přítelkyni nějaké špičkové spodní prádlo, zorganizujte výlet do Paříže nebo ji vezměte na romanticku projížďku na koních.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8558 (vitejdoma.cz/zabava#5441)


Přidat komentář