Support Lesbiens a Wohnout

Support Lesbiens začínali v roce 1992 jako crossoverová kapela, která vydala dvě vydařené desky So What a Medicine Man. Už tehdy zpěvákKryštof Michal psal pouze anglické texty, což se k tehdy víceméně klubové kapele hodilo.

Support Lesbiens

Support Lesbiens začínali v roce 1992 jako crossoverová kapela, která vydala dvě vydařené desky So What a Medicine Man. Už tehdy zpěvák Kryštof Michal psal pouze anglické texty, což se k tehdy víceméně klubové kapele hodilo. Support Lesbiens se však v roce 1996 na dva roky rozpadli.

Opětovný návrat na scénu definitivně potvrdilo třetí album Regeneration?, které bylo proti původním dvěma deskám sofistikovanější, opět však anglicky zpívané. Ačkoliv z toho důvodu jim nedávali mnozí šanci na prosazení v rádiích, singl „Bet My Soul” toto radikálně změnil.

Úspěšná skupina

Že se dá v českém éteru prorazit i bez rodné řeči, potvrdilo album o rok později album Tune Da Radio, z kterého Support Lesbiens vytáhli spoustu úspěšných singlů. Následovala ho deska Midlife a v letošním roce vychází novinka Euphony and Other Adventures, přičemž singl English Stereo už poctivě rotuje ve většině českých rádií.

I když mnozí kritizovali Support Lesbiens za to, že na svých posledních albech vyměkli, neexistuje moc kapel, které by přistupovaly ke své tvorbě tak šikovně, že jsou snesitelní jak pro rockery i milovníky středního proudu a navíc by měly tak výrazného frontmana jako je Kryštof Michal.

Wohnout

I Wohnouti se letos chystají vydat svou už pátou desku. Kapela, která je proslulá svými dost ulítlými texty a hudbou, která čerpá z odkazu amerických klasiků Suicidal Tendencies, vydává svá alba pravidelně od roku 1998, kdy vyšla prvotina Cundalla.

Wohnout jsou stále trochu v ústraní od hlavních mediálních proudů, za to je však předchází pověst skvělé koncertní kapely, která všechny své blbůsty hravě zvládá s nadhledem i naživo. Jejich záliba v jízdě na skejtu, funky a taky nějakého toho kvalitního hulení je známá a určitě se prolne i na nové desce, která se jmenuje opět tradičně wohnoutovsky - Polib si dědu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8762 (vitejdoma.cz/zabava#8314)


Přidat komentář