Subaru Impreza WRX STI

Subaru Impreza WRX STI nabízí mnoho prostoru a místa i pro hlavu. V kabině vozu se nachází palubní deska s jedním přístrojem a snadno čitelnými displeji ačervenými luminiscenčními číselníky.

Charakteristika autíčka

Subaru Impreza WRX STI poznáte od původního Subaru impreza WRX podle o něco většího otvoru pro přístup vzduchu k mezichladiči turbodmychadla, umístěného v horní části kapoty a také díky projektorovým světlometům než má Subaru Impreza WRX. Ostatní prvky, jako lakované prahy nebo větší koncovka tlumiče, už jsou těžko postřehnutelné a navíc je najdete i u většiny Subar Imprez WRX.

 • Subaru Impreza WRX STI - silný a výkonný

  Subaru Impreza WRX STI na rozdíl od dosavadních slabších provedení značky Subaru má nejen zvýšený výkon a točivý moment, ale poskytuje například i vodní chlazení radiátoru, chladiče stlačeného vzduchu ovládané tlačítkem na přístrojové desce, šestistupňovou převodovku a podvozek velmi podobný tomu, jaký používají vozy Subaru WRC. Přitom interiér zůstává do značné míry civilní a pohodlný.

Vybavení autíčka

Subaru Impreza WRX STI nabízí mnoho prostoru a místa i pro hlavu. V kabině vozu se nachází palubní deska s jedním přístrojem a snadno čitelnými displeji a červenými luminiscenčními číselníky. Sportovní vzhled interiéru doplňuje středový panel, který obsahuje rádio, CD přehrávač s reproduktory a pomocný vstup pro MP3 přehrávač. Subaru Impreza WRX STI (Subaru Tecnica International) je až na pár výjimek v exteriéru i interiéru podobné Subaru Impreze WRX.

Poznáte teprve pravou jízdu autem

Subaru Impreza bylo navrženo tak, aby nabídlo svým majitelům nezávislost, živou jízdu a svobodu nejen na závodních tratích, ale také v městském provozu. Šestirychlostní převodovka s přímým řazením byla vyvinuta společností Subaru a je určena speciálně pro Subaru WRX STI. Tím, že převodovka vychází z využití velkého točivého momentu určeného pro automobilový sport, se může pochlubit velkou pevností a tuhostí a vytváří pocit sportovního a plynulého řazení.

 • Indikátor otáček REV

  Když otáčky motoru dosáhnou řidičem zvolenou úroveň, instalovaný indikátor otáček REV pobídne k zařazení vyššího rychlostního stupně, což opravdu Subaru Impreza WRX STI plní svůj slib s velmi živou jízdou. Subaru Impreza WRX STI je vybaveno elektrickým posilovačem řízení, který je v městské dopravě velmi výhodný a v případě nutnosti umožňuje rychlé manévrování.

Technické parametry

Subaru Impreza WRX STI
Motor Vodou chlazený čtyřválcový motor boxer z lehké slitiny, 4 ventily v každém válci, 2 vačkové hřídele pro každou řadu válců. Systém AVCS (aktivní systém řízení ventilů). Duté ventily (výfukové plněné sodíkem – lepší odvod tepla). Mezichladič stlačeného vzduchu s ostřikem vody.
Počet válců 4
Objem motoru 2500 ccm
Nejvyšší výkon 195 kW/6000 (ot./min)
Objem nádrže 60 litrů
Maximální rychlost 238 km/h
Zrychlení z 0 na 100 km/h 5,5 s
Spotřeba ve městě 17 l/100 km
Spotřeba mimo město 15 l/ 100 km
Pohotovostní hmotnost 1470 kg
Nosnost 410 kg
Rozvor 2525 mm
Délka automobilu 4465 mm
Šířka automobilu 1740 mm
Výška automobilu 1440 mm

Obsah autíčka

 • 17” speciálně navržená hliníková litá kola
 • pneumatiky 225/45R17
 • střešní křídlo
 • elektrický posilovač řízení
 • kotoučové brzdy
 • zadní difuzér
 • hliníková kapota
 • obrácené pérování
 • samostatný tlumič výfuku o velkém průměru s logem STI
 • červené luminiscenční číselníky
 • přední světlomety HID
 • výsuvné ostřikovače předních světlometů
 • dvojité airbagy SRS vpředu

Přibližná cena

Subaru Impreza WRX STI dorazila nedávno i k nám do České republiky a je možné si ji pořídit za 1.358.000 korun buď v klasické modré barvě WRX, případně s bílým, stříbrným nebo tmavomodrým lakem. Máte-li na kontě dostatek financí pro investice navíc, volte Subaru Impreza WRX STI (připravte si dalších 140 tisíc korun), můžete vlastnit v Evropě vůz z tisíce kusů varianty WRX STI Prodrive Style.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8747 (vitejdoma.cz/zabava#8236)


Přidat komentář