Stubai

Přímo v areálu Stubaiského ledovce najdete 9 vleků, 7 sedačkových lanovek a 4 kabinkové. Využít je možné až 53 kilometrů sjezdovek všech stupňů. Přímo na vrcholu Stubaie je také trať pro běžkaře dlouhá 4,5 kilometrů.

Stubai

Asi 20 minut od Innsbrucku je 34 kilometrů dlouhé údolí Stubaital na jehož konci je lyžařský areál s možností celoročního lyžování. Tato oblast zahrnuje 3 lyžařská centra mezi nimiž je i ledovec Stubai. Stubaiský ledovcový areál je největší ze všech rakouských areálů tohoto typu (tvoří ho 5 samostatných ledovců). Velká většina jeho svahů je lehké až střední náročnosti a tratě jsou dosti široké. Stubai je spíše pro méně zdatné lyžaře nebo rodiny s dětmi.

Charakteristika okolí

Přímo v areálu Stubaiského ledovce najdete 9 vleků, 7 sedačkových lanovek a 4 kabinkové. Využít je možné až 53 kilometrů sjezdovek všech stupňů. Přímo na vrcholu Stubaie je také trať pro běžkaře (záleží jen na vašem lyžařském umění, čemu dáte přednost) dlouhá 4,5 kilometrů.

Sjezd Wilde Grube

Třešničkou na dortu je v zimních měsících 10 kilometrů dlouhý sjezd Wilde Grube, kterým se z ledovce Stubai dostanete přímo na parkoviště pod ledovcem. Trať začíná mezi skalami a s postupným klesáním je možno během jízdy pozorovat měnící se ráz vegetace.

Rakouské školy snowboardu

Přímo na vrcholu ledovce Stubai je pravidelně upravován zábavní snowboardpark. Rakouské školy snowboardu zde vybudovaly spine, halfpipi, tabletop, projump a 2 quarterpipes.

Velký výběr restauracích

Občerstvit se můžete v restauracích Gamsgarten (2 620), Eisgrat (2 900 m) a nebo v nejvýše položené lyžařské restauraci Rakouska Jochdohle (3 150 m), ze které je opravdu nádherný výhled až k italským Dolomitům.

Cesta z Prahy do destinace

Nejlepší cesta je po silnici směrem na Brenner a v Innsbrucku odbočit na Stubaital. Z Prahy to autem trvá zhruba šest hodin.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8766 (vitejdoma.cz/zabava#8325)


Přidat komentář