Snižte riziko na minimum u pneumatik

Máte- li málo nahuštěné pneumatiky, riskujete! Guma se zploští a dochází k rychlejšímu opotřebení. Jízda na podhuštěných pneumatikách je nebezpečná, při rychlé jízdě dojde k deformačním vlivům a stroj se stává po delší jízdě téměř neovladatelným.

Jak správně obout svoje auto

Dodržujte předepsané rozměry obutí u vašeho motocyklu. Vydání předpisu předcházela řada výpočtů a testů a volba se vám vyplatí.

 • O co jde

  Základní rovnice, jak se tvar a typ pneumatiky vybírá, má také svou logiku. Váha na přední kolo musí být rozložena, aby přenesla co nejvíce síly při brzdění (kolo nebude při náklonu na příliš malé ploše proklouzávat).

  Zadní pneu nesmí být ani moc široká - aby styčná plocha zabránila při vjezdu do oblouho hladkému naklopení. Ale ani moc vyboulená - příčina nestability stroje při přímém směru jízdy.

Pořádně napumpovaná pneumatika

Máte- li málo nahuštěné pneumatiky, riskujete! Guma se zploští a dochází k rychlejšímu opotřebení. Jízda na podhuštěných pneumatikách je nebezpečná, při rychlé jízdě dojde k deformačním vlivům a stroj se stává po delší jízdě téměř neovladatelným.

Přední podhuštěná pneumatika pro vás znamená, že nemáte možnost volit ideální směr, vyšší tlak zase zmenšuje účinky brzd.

Rady na závěr

 • tlaky v pneu kontrolujte za studena, jízdou se vzduch uvnitř gumy zahřívá
 • modré okraje pneumatik značí přehřátí, guma, stejně jako když je v zimě přemrzlá nebo stará, ztratila své původní vlastnosti
 • při plánované delší cestě, mějte u sebe sprej na jednorázovou opravu píchlého kola
 • skladování pneumatik provádějte "na stojáka" a po čase je protočte

  Na český trh se vrací i retro - New Pionýr sklízí úspěchy

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8866 (vitejdoma.cz/zabava#8721)


Přidat komentář