Saab Aero-X

I technika vozu Saab Aero-X má své přednosti. Vidlicový šestiválec o objemu 2,8 l dává autu výkon 294 kW při 5000 ot./min. Točivý moment 500 N.m je k dispozici v rozsahu 2000 – 5000 at./min.

Design autíčka

Saab Aero-X snad každého ohromí krátkými převisy, 23palcovými koly, vysokou zádí, originální linií bočních oken, a to je jen část z ohromujícího seznamu.

Dalším šokem je otevírání, kdy se současně vyklopí celá kabina. Navíc má Saab Aero-X neobvyklý mechanismus, kdy se dveře otevírají zvlášť po obou osách.

Samozřejmě že i vnitřek auta je originální, jednoduchý, ale na sto procent krásný. Totéž platí o mini sedadlech a volantu. Zajímavá je také absence jakýchkoliv páček a tlačítek.

Charakteristika jízdy

I technika vozu Saab Aero-X má své přednosti. Vidlicový šestiválec o objemu 2,8 l dává autu výkon 294 kW při 5000 ot./min. Točivý moment 500 N.m je k dispozici v rozsahu 2000 – 5000 at./min. Zajímavostí je, že Saab Aero-X může tankovat bioetanol a to ve stoprocentní koncentraci.

  • Výkon automobilu Saab Aero-X

    Výkon Saab Aero-X přes sedmistupňovou převodovku se sekvenčním nebo automatickým řazením je přenášen na všechna kola. Převodovka se ovládá pádly, která jsou pod volantem. Automobil má automaticky stavitelné odpružení a tlumiče mají elektronickou regulaci.

Technické parametry

Saab Aero-X
Délka 4 675 mm
Šířka 1 918 mm
Výška 1 276 mm
Rozvor 2 795 mm
Hmotnost 1 500 kg
Motor 2, 8 l V6, dvě turbodmychadla
Max. výkon 294 kW/400 k při 5 000 ot./min.
Převodovka sedmistupňová automatická dvouspojková
Max. rychlost 250 km/hod.
Zrychlení 4, 9 s

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8760 (vitejdoma.cz/zabava#8305)


Přidat komentář