Romantické městečko v údolí řeky Dyje - Vranov nad Dyjí

Městečko Vranov nad Dyjí je vyhledáváno především pro své atraktivní okolí. Přilehlý zámek a přehrada sem každoročně láká tisíce turistů. Vzkvétá zde především turistika, cykloturistika a rekreace u vody včetně vodních sportů a rybaření.

Vranov nad Dyjí

Městečko Vranov nad Dyjí je vyhledáváno především pro své atraktivní okolí. Přilehlý zámek a přehrada sem každoročně láká tisíce turistů. Vzkvétá zde především turistika, cykloturistika a rekreace u vody včetně vodních sportů a rybaření. Milovníky přírody uchvátí NP Podyjí.

Vranov nad Dyjí - Vranovský zámek

Vranovský zámek vznikl přestavbou románsko-gotického hradu a patří k nejkrásnějším stavbám středoevropského baroka. Sál předků, kaple Nejsvětější Trojice, přilehlá botanická zahrada a úchvatné panorama zde přilákaly i známého režiséra a tvůrce pohádek Zdeňka Trošku, který zde natočili film Andělská tvář. Na Vranovském zámku se často konají různé kulturní akce. Od 5. 7. do 25. 8. 2007 zde probíhá Vranovské kulturní léto. Program je opravdu pestrý: chansony, slovanské písně, ukázky tance moravských folklorních skupin, písně z muzikálu Tři mušketýři a pěvecké soutěže vám umožní vrátit se do dob dávno minulých.

Vranov nad Dyjí - Vranovská přehrada

Vranovská přehrada je se svou délkou 292 m a šířkou 60 m největší vodní nádrží na Dyji. Nejvýznamnější část tvoří vyhlášená rekreační oblast s písčitou pláží. Přehrada, nazývaná často Moravským Jadranem, patří mezi nejteplejší v republice.

 

  • Koupání, vodní sporty a relaxace

    Kromě koupání zde můžete vyzkoušet také některé z vodních sportů (windsurfing, jachting), půjčit si vodní šlapadlo, loďku či některou ze sportovních potřeb a věnovat se volejbalu nebo třeba ping pongu. Díky vysoké kvalitě vody je přehrada vhodná i pro malé děti. Ty najdou vyžití na zdejších skluzavkách a tobogánech.

Příroda v okolí

Vranov nad Dyjí a jeho okolí nabízí návštěvníkům širokou paletu možností výletů. V nejbližším okolí se nachází hrad Bítov, zříceniny Cornštejn a Nový Hrádek, o něco dále pak historické město Znojmo nebo nejmenší rakouské město Hardegg s hraničním hradem. Milovníci archeologie a pravěkých kultur mohou navštívit pravěké naleziště Jevišovice, milovníci vína zase ocení Šatov – centrum vinohradnictví s vyhlášenou vinicí.

Vranov nad Dyjí - Národní pak Podyjí

Národní park Podyjí je unikátním kouskem zachovalé přírody. Lemovaný řekou Dyjí, kaňony, nejrůznějšími skalními útvary, poskytující domov řadě chráněných rostlin a živočichů nás přinutí na chvíli se zastavit a uvědomit si, že naším úkolem není přírodu si podrobit, ale žít v její symbióze..

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8543 (vitejdoma.cz/zabava#5012)


Přidat komentář