Rodina, přátelé a svatební oznámení

V minulosti měli na starosti pozvánky na svatební obřad rodiče snoubenců. Dnes už si snoubenci navrhují nebo vybírají svatební pozvánky sami. Svatebních oznámení existuje spousta.

První kroky ke svatbě a co byste měli vědět

V minulosti měli na starosti pozvánky na svatební obřad rodiče snoubenců. Dnes už si snoubenci navrhují nebo vybírají svatební pozvánky sami.

Svatebních oznámení existuje spousta, od nejjednodušších kartiček až po skládané, na různých typech papírů, přikrášlené mašličkami, šňůrkami a jinými ozdobami. Také písmo si můžete vybrat v různých barvách, stylech, velikostech a většinou sladěných v barvách svatebního oznámení.

Svatební oznámení by tedy mělo barvou a grafickým zpracováním ladit s charakterem a stylem svatby. Dnešní oznámení můžete mít třeba i se sušenými květy. Vše záleží nejen na Vaší peněžence, na vkusu. a vaší fantazii. Oznámení se většinou zařizují zhruba 3 měsíce před svatební hostinou.

Při výběru oznámení by jste už měli vědět jestli si necháte vytisknou také oznámení, kde informujete, že jste byli oddáni, jestli si necháte vytisknout pozvánky ke svatebnímu stolu, které se ke svatebnímu oznámení přidávají. Všechny tisky by měli odpovídat jednomu stylu.

Co by nemělo chybět

  • celé jména snoubenců
  • datum,místo a čas svatebního obřadu
  • adresy, kam je možné poslat blahopřání a odpovídat na pozvání

Správný výběr motta

Charakter oznámení udává i druh svatby. Pokud jste rozhodnuti pro svatbu v kostele můžete se o veršíku případně poradit i s knězem. V případě, že se budete brát na radnici apod. můžete zvolit například text z vaší oblíbené písničky, oblíbený výrok nebo citát. Fantazii se meze nekladou, vždyť je to váš den, proto si na výběru nechte záležet. Mějte však na paměti, že méně je někdy více, proto to nepřehánějte s obrázky či příliš dlouhým textem. Způsob formulace oznámení upozorňuje na vážnost události, proto není vhodný ani příliš netradiční text.

Při výběru motta na svatební oznámení zjistíte, že všude kolují stále stejná, notoricky známá. Snad se vám zalíbí některá z uvedených, která tolik častá nejsou.

  • "Jsi. A to je štěstí"
  • “Velkým přátelstvím začala naše láska, velkou láskou končí naše přátelství.”
  • "Pouze život, který žijeme pro druhého, stojí za to." V.Nezval
  • “Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe než se sebou samým.” H.F.Amiel
  • “Šťastné manželství je čajová směs namíchaná z lásky, přátelství, vášně a úcty.” Jaroslav Durych
  • “A když jsme potkali lásku, víme, co nám v životě chybělo.” John Ruskin

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8661 (vitejdoma.cz/zabava#7567)


Přidat komentář