Rihanna - hudba ji pořádně pulzuje v krvi

Rihanna, teprve osmnáctiletá hvězda R\'n\'B (u nás se tomuto stylu věnuje původně slovenská star Dara Rolins) a soulové scény, celým jménem Rihanna Robyn Fenty má před sebou slibnou kariéru.

Hvězda R'n'B

Rihanna, teprve osmnáctiletá hvězda R'n'B (u nás se tomuto stylu věnuje původně slovenská star Dara Rolins) a soulové scény, celým jménem Rihanna Robyn Fenty má před sebou slibnou kariéru.

Rihanna si vyzkoušela práci modelky, stala se vítězkou různých soutěží krásy, ale i když je Rihanna opravdu mladá, zastává názor, že nejen tělem je člověk živ. Předvádění na molu jí jednoduše nenaplňovalo (i když je na co koukat...).

Nejznámější songy

Díky producentovi Evana Rogerse se jí na hudební scéně naskytla příležitost ukázat své pěvecké kvality. Místo - New York, vydavatelství Def Jam Records a demo s 20 songy bylo na světě. Singl Pon de Replay obsadil během několika pár týdnů přední příčky amerických hitparád. Slibný rozjezd pro mladičkou Rihannu.

Druhým albem, které vydala v létě 2005, Music of the sun, udělala díru do světa. Inspirací jsou pro Rihannu pěvecké hvězdy jako Mariah Carey, Alicia Keys a Beyoncé.

Nyní je na prodejních pultech její album A Girl Like Me, kde najdete hity jako Unfaithful, We Ride, SOS a dalších devět skladeb s rytmy R'n'B, soulu i s nádechy Hip Hopu.

Kdo může být její konkurence

Rihanna se zúčastnila WMA - Lose my breath, kde si zazpívala song Destiny's Child. Beyonce (bývalá členka) je pro Rihannu vzorem, konkurencí, ale zároveň si každá jde svou cestou.

O konkurenci lze hovořit spíše se Ciarou (velmi podobný styl hudby, obě to umí dost dobře rozbalit na parketě), ale Ciara se umísťuje na předních příčkách amerických hitparád o něco déle.

Láska k hudbě

Co je pro Rihannu to hlavní v životě? Láska k hudbě... dokazuje to i její miniaturní tetování na pravém kotníku - houslový klíč a noty. Tomu se říká oddanost. Jak sama říká, hudbu má doslova v DNA.

Co řekla Rihanna:

„ Můj zvuk je taková směs reggae, hip-hopu a r´n´b, a je tam ještě něco odlišného… ”

„ Myslím, že lidé pořád hledají něco nového, něco svěžího, něco odlišného!”

„ Moc tvrdě jsem pracovala na novém albu. Každý song pro mě něco znamená. Chtěla jsem zůstat skutečná k tomu, čím jsem a odkud jsem.”

„ Když si kupuji nějaké cédéčko, mám ráda alba, kde nemusím přeskakovat přes písničky. A takové album se snažím vytvořit. Je tam něco pro každého… ”

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8726 (vitejdoma.cz/zabava#8090)


Přidat komentář