Připojení k internetu

Možností připojení domácnosti k Internetu existuje dnes celá řada. Ne každá varianta je však vhodná pro všechny. Jak tedy vybrat správné připojení? Je třeba stanovit si, k čemu budu Internet využívat a z toho odvodit časové rozložení.

Připojení k internetu

Možností připojení domácnosti k Internetu existuje dnes celá řada. Ne každá varianta je však vhodná pro všechny. Jak tedy vybrat správné připojení? Je třeba stanovit si, k čemu budu Internet využívat a z toho odvodit časové rozložení, kdy se budu připojovat. Dále si uvědomit, zda budu chtít přenášet rychle velké objemy dat, nebo zda mi na rychlosti nezáleží.

 • Přehled typů připojení

  V zásadě rozlišujeme dva základní druhy připojení.
  ● Komutované - - mezi komutovaná připojení patří připojení přes klasickou telefonní linku (tzv. dial-up), které je u nás v domácnostech stále nejrozšířenější.
  ● Pevné - ISDN a připojení přes mobilní telefon.

Jak se připojit k internetu

 • GPRS připojení k internetu

  Nejrozšířenějším časově neomezeným připojením je přístup na internet prostřednictvím mobilního telefonu s technologií GPRS. Důvodem vysoké obliby je široká dostupnost, která se kryje s pokrytím sítí jednotlivých mobilních operátorů. Díky tomu můžete být na internetu nejen doma, ale i kdekoliv jinde, kde máte signál. Stačí k tomu vlastnit notebook nebo alespoň kapesní počítač.

 • ADSL připojení k internetu

  Další možností, jak se připojit na internet, je vysokorychlostní ADSL s teoretickou rychlostí stahování až 512 Kbit/s a dostupností na více než polovině telefonních linek. Reálná rychlost připojení se však vzhledem k agregaci pohybuje jen okolo 300 Kbit/s, přičemž záleží na daném poskytovateli. I tato rychlost už ale dostačuje pro pohodlnou práci s internetem.

 • Kabelové připojení k internetu

  Nejvyšší rychlost za rozumnou cenu nabízí poskytovatelé kabelového internetu, u kterých rychlost stahování začíná na 768 Kbit/s. Toto připojení však mohou využít jen uživatelé bydlící ve velkých městech, v jejichž domech jsou rozvody kabelové televize.

 • Wi-Fi připojení k internetu

  Další alternativou je připojení prostřednictvím bezdrátových sítí Wi-Fi, u kterých se ceny pohybují ve velice širokém rozmezí a záleží především na lokalitě připojení a daném poskytovali. U bezdrátových sítí Wi-Fi je však nutné počítat s trochu vyššími zřizovacími náklady, které musí pokrýt nákup potřebného zařízení především nezbytně nutné antény. Co třeba zkusit PDA - kapesní počítač?

 • Záleží tedy pouze na vás, jaké připojení k internetu si vyberete, a které bude vašim potřebám nejvíce vyhovovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8594 (vitejdoma.cz/zabava#6430)


Přidat komentář