Poweriser

Tato zařízení by se dala popsat jako pružinové chůdy. Jde o návleky na obuté nohy, které vám umožní běžet rychlostí i více než 30 km/h a vyskočit až do výšky 1,5 metru. Jeden váš krok tak bude někdy i přes metr a půl dlouhý!

Co je Poweris?

Emailem dnes dostanete videa s řadou opravdu netradičních věcí. Stejně tak byl na jednom českém serveru zveřejněn filmeček muže skákajícího na Poweriserech. Nejčastější otázkou lidí v diskuzi pak bylo: „Co to je?” A hned na druhém místě taktéž populární: „Kde to můžu sehnat?” Poslední článek, který jsem na podobné téma psal byl o „šílených skokanech”, ve skutečnosti vyznavačích životního stylu Parkour či Free running.

Možné skoky do výšky

Tato zařízení by se dala popsat jako pružinové chůdy. Jde o návleky na obuté nohy, které vám umožní běžet rychlostí i více než 30 km/h a vyskočit až do výšky 1,5 metru. Jeden váš krok tak bude někdy i přes metr a půl dlouhý!

Původ a vznik vynálezce

Originální patent drží Alexandr Bock a je ze dne 13. dubna 2004. Powerisers se vyrábí v Koreji. Existuje několik základních modelů, které se odlišují hlavně podle váhy. Jinak řečeno, pokud vážíte přes 90 kg, raději bych na Powerisers nestoupal. Oba páry váží kolem 8 kg a rozměry se pohybují přibližně v hodnotách 90 x 29 x 38 cm.

Kde je možné koupit tento přístroj

V dnešní době má téměř každé zařízení svou konkurenci či alespoň levnější kopii a stejně tak existují Flying Jumpers, Power Skip, Street Jumpers a Velocity Stilts. Rozdíly jsou většinou jen a jen v použité pružině a ceně. Pokud ovšem budete toto zařízení hledat, použil bych originální název.

Zlepšení kondice

  • Poweriser, efektivní běh a srovnání člověka s myší

    Pokud vám lidé při běhu připomínají funící medvědy a myslíte, že jsme hodně pozadu, tak se nejdříve podívejte na myši. Vědci vyzkoumali, že myš běhá s efektivností okolo pouhých tří procent! Proto také stále vypadá, jako by jenom hledala potravu. Člověk běhá s efektivností až 50 %. Čemu za to vděčíme? Šlachám a speciální vlastnosti našeho organismu, kterou bychom mohli nazvat energetickou pamětí.

  • Poweriser, efektivní běh a využití správné energie

    Prakticky jde o to, že při každém odrazu od povrchu si naše šlachy a úpony v nohou, hlavně achillova šlacha a ty v oblasti kolene, zapamatují určité procento energie, kterou vydaly a tu dokáží efektivně využít při dalším odrazu. Takže čím vytrénovanější máme ne svaly, ale šlachy, tím efektivnějí a s menší námahou můžeme běžet. S letními sporty se dají báječně spalovat kalorie! Samozřejmě to platí za použití správné běžecké techniky.

Princip Powerisu

Klíčem ke všemu je speciální pružina. Zapomeňte na elektroniku, baterie nebudete potřebovat. Stačí chytnout balanc, odrazit se a stlačená pružina vás vymrští o něco více. A zase více. A zase. Pamatujete skákací tyč - pogo? Nebo obyčejnou trampolínu? A co srovnání myši a člověka?! Vše za vás vykoná gravitační síla a Poweriser nahradí vaše přirozené šlachy, čímž z vás udělá Flashe během jednoho dne…

Přibližná cena Powerisu

V naší republice se velmi špatně shání, ale jak se říká, kdo hledá, najde. A začněte šetřit. Cena se pohybuje kolem patnácti tisíc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8819 (vitejdoma.cz/zabava#8488)


Přidat komentář