Poštovní schránky

Vzhled poštovní schránky je většinou to první, čeho si všímáme. Existují od jednoduchých schránek přes decentně elegantní až po historické kousky. Záleží na tom, kde schránka bude, aby do prostředí zapadla.

Jaký měl by být vzhled 

Vzhled poštovní schránky je většinou to první, čeho si všímáme. Existují od jednoduchých schránek přes decentně elegantní až po historické kousky. Záleží na tom, kde schránka bude, aby do prostředí zapadla.

Její velikost

Velikost schránky volíme podle obvykle doručované korespondence - pokud nám chodí časopisy nebo velké katalogy, vybereme schránku větších rozměrů. Pouze pro noviny postačí úzká novinová schránka, případně můžeme mít kombinovanou, s odděleným prostorem pro dopisy a pro denní tisk. Většina schránek se upevňuje na zeď, dveře nebo vrátka, existují ale i schránky na vysoké noze, které lze postavit do volného prostoru.

Umístění a způsob otevírání

Podle umístění zvolíme způsob otvírání - zezadu nebo zpředu, s dvířky výklopnými nahoru, dolů nebo otvíranými do stran. Přední strana bývá někdy doplněna místem pro vizitku, nápisy (Pošta, Dopisy, Noviny) či znaky (dopis, trubka).

Z jakého materiálu

Z materiálů se nabízí ocel s barevnou povrchovou úpravou, nerezový kov nebo hliník, někdy i plast. Na zakázku vytvořené schránky bývají i z jiných kovů nebo ze dřeva či keramiky.

Kde ji koupit či objednat

Do železářství, obchodních řetězců pro kutily nebo si ji nechat udělat na zakázku u uměleckého kováře, pasíře či truhláře.

Ceny

Poštovní schránky se pohybují v cenovém rozmezí od 250 korun , ale za poštovní schránku můžete zaplatit až 15 000 korun.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8869 (vitejdoma.cz/zabava#9128)


Diskuze a zkušenosti

Aleš Pilař | 20.10.2011 23:05
Poštovní schránky Allami Je plnou pravdou, že poštovní schránka je tzv.korunou každého domu. Při příchodu ke každemu domu nelze ji nepřehlédnou a možná, že nám něco i říká a každém majiteli. Také já jsem se tím začal zabývat, když jsem začal řešit jakou poštovní schránku si koupit. prošel jsem internet a našel opravdu zajímavé poštovní schránky a také koupil a mnoho sousedů a kolemjdoucích mi zavidí. Jestli nevěříte, tak se podívejte na www.allami.cz/postovni-schranky/


Přidat komentář