Ostrava - Městečko miniatur

lovo miniatura, je zmenšení určité věci, jak už z počátku názvu – mini vyplývá. V Moravskoslezkém kraji nalezneme unikátní a jedinečnou výstavu v celé Evropské unii, která vznikla v roce 2004 během několika měsíců.

7 starověkých divů světa

Slovo miniatura, je zmenšení určité věci, jak už z počátku názvu – mini vyplývá. V Moravskoslezkém kraji nalezneme unikátní a jedinečnou výstavu v celé Evropské unii, která vznikla v roce 2004 během několika měsíců. Je tvořena miniaturami známých evropských budov a staveb. Výstava je nově doplněna také modely 7 starověkých divů světa (např. Cheopsova pyramida, chrám boha Dia a socha v Olympii, Artemidin chrám a socha v Efesu, Mauzoleum v Halikarnassu). Všechny tyto miniaturní stavby tvořil po dobu dvaceti let pouze jeden člověk – pan Žubka.

Výstava modelů měst

V budově nalezneme 50 modelů měst s nejvyššími stavbami světa. Unikátní výstava je zapsaná v knize rekordů .Modely jsou vyrobeny v měřítku 1:2000. Materiály, které byli na výrobu modelů měst použity, jsou převážně papír, dřevo a polystyren. Můžeme zde například nalézt miniaturu města Empire State Building, Trump Word Tower, Chrysler Building, Sears Tower, Pernolnas Tower a mnoho dalších..

Měřítko 1 : 25

Na ploše cca 1,5 ha uvidíte přes 30 modelů známých budov vytvořených v měřítku 1 : 25 . Miniatury umístěné ve venkovním areálu jsou tvořeny z tvrzeného polystyrenu.

Co můžete spatřit

Mezi velmi známé stavby, které zde nalezneme patří Staroměstská radnice, řecký Akropolis, holandské větrné mlýny, ostravské Vítkovice, Brandenburská brána, anglický Big – Ben, Šikmá věž v Pizze a další. Dominantou areálu je 12 metrů vysoká Eiffelova věž. Mezi další dominantu této výstavy patří také Cheopsova pyramida.

Další zajímavé atrakce

Celým venkovním areálem je propletena železnice s malým elektrickým francouzkým rychlovakem a nebo také s parní lokomotivou, která projíždí mezi všemi modely. Návštěvníci zde také naleznou letiště, vodní cesty s polským parníkem Batory a také mnoho atrakcí pro malé i velké. Modely jsou zasazeny v upraveném zahradním členění a celek vytváří velmi příjemné prostředí.

Městečko miniatur, výstava, která je opravdu velice jedinečná. Zde najde úplně každý to, co jej zajímá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8605 (vitejdoma.cz/zabava#6560)


Přidat komentář