Orlické hory

Tento areál leží pod horou Velká Deštná – nejvyšší horou Orlických hor. Sjezdové tratě naleznete umístěné na severních svazích a na své si tu přijdou jak začínající lyžaři, tak pokročilí a zkušení lyžaři.

Deštné v Orlických horách

Počet vleků: 7
Počet sjezdovek: 6 (6500 m)
Poloha: 610 až 850 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená, černá

 • Lyžování v Deštné v Orlických horách

  Tento areál leží pod horou Velká Deštná – nejvyšší horou Orlických hor. Sjezdové tratě naleznete umístěné na severních svazích a na své si tu přijdou jak začínající lyžaři, tak pokročilí a zkušení lyžaři. Délka tratí se pohybuje od 100 do 1200 metrů. Oblíbené je i večerní lyžování, které patří k nejlepším u nás – jsou zde dva osvětlené svahy. V tomto lyžařském areálu dokonce trénují i naši skibobisté. Budete jezdit na bodové jízdenky, které si dokonce můžete přenést i do další sezóny.

 • Doprava

  Parkovat můžete přímo u vleků, navíc je zde neplacené parkoviště. Z Rychnova nad Kněžnou jedou skibusy do těchto center (Deštné, Rokytnice, Zdobnice).

Běžecké trasy

Deštné v Orlických horách nabízí řadu možností i pro běžecké lyžování. V celé oblasti je připraveno na 50 kilometrů cest včetně atraktivní hřebenové magistrály. Můžete zde například nastoupit na hřebenovou cestu z Polomského sedla přes Šerlišský mlýn, Masarykovu chatu na Šerlichu a Velkou Deštnou do sedla Jelenka (8km). V samotném Deštném jsou dva běžecké okruhy tzv. Skuhrovské kolečko.

Nejvyhledávanější lyžařské areály

Počet vleků: 5
Počet sjezdovek: 6 (4650 m)
Poloha: 740 až 992 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená, černá

 • Říčky v Orlických horách a lyžování

  Lyžařský areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 až 992 metrů nad mořem. Výhodnou polohou a délkou sjezdovek se Říčky řadí mezi nejvyhledávanější střediska v České republice. Svahy jsou pravidelně upravovány a nabízí nejrůznější stupeň náročností, který bude vyhovovat jak rodinám s dětmi, tak zkušeným lyžařům. Pro zkušené lyžaře je vhodná slalomka o délce 1000 metrů a červená sjezdovka v délce 1200 metrů. Pro méně odvážné je pak nejdelší sjezdovka – 1500 metrů dlouhá. Nechybí ani mírná loučka pro děti. Snowboardisti mohou využít snowpark (i v případě, že jste méně zdatný lyžař vyzkoušejte i sjezdovku Stubai). Velkou popularitu si v poslední době v Říčkách získává i zimní sport motoskijóring.

   

 • Doprava

  Cestu do Říček směřujte přes Rychnov nad Kněžnou. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zaparkovat na hlídaném parkovišti.

Běžecké trasy

Křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál vrchu Zakletého, je ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor.

Čenkovice

Počet vleků: 7
Počet sjezdovek: 7 (3500 m)
Poloha: 750 až 958 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená

 • Lyžování v Čenkovicích

  Čenkovice se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině. Dostatečný výběr lyžařských terénů je vhodný především pro začátečníky a děti a také pro středně vyspělé lyžaře. V lyžařském areálu nechybí ani snowpark, snowtubing a oblíbené večerní lyžování. Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsících.

 • Doprava

  Čenkovice jsou dostupné z hlavních silničních tahů: Praha – Hradec Králové – Šumperk – Ostrava (silnice č. 11), Brno – Letovice – Svitavy – Lanškroun (silnice č. 43). Každý víkend a svátek jede skibus Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice a Kostelec – Vamberk – Čenkovice.

Běžecké tratě

Čenkovice jsou také oblíbeným místem pro milovníky bílé stopy. Nachází se zde několik desítek kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí a hřebenová cesta z Bukové hory na Suchý vrch a dále na Vysoký kámen nad Mladkovem. Běžecké trasy jsou pravidelně upravovány a mají nejrůznější náročnost (od 8 do 17,5 km).

Ideální volba pro rodiny

Počet vleků: 3
Počet sjezdovek: 3 (1270 m)
Poloha: 450 až 510 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená

 • Přívrat a lyžování

  Skiareál Přívrat se nachází v předhůří Orlických hor v blízkosti měst Ústí nad Orlicí, Česká Třebová a Litomyšl. V této lokalitě najdete sjezdovky různých délek a obtížností, z nichž dvě jsou osvětlené a jedna je uměle zasněžována. Lyžařský areál je vyhledáván zejména rodinami s dětmi.

 • Doprava

  Parkoviště v blízkosti areálu je zdarma. Přívrat se nachází v předhůří Orlických hor – 6 km od České Třebové, 10 km od Ústí nad Orlicí a 14 km od Litomyšle.

České Petrovice

Počet vleků: 5
Počet sjezdovek: 8 (2760 m)
Poloha: 720 m. n. m.
Večerní lyžování: ano
Obtížnost: modrá, červená

 • Lyžování v Českých Petrovicích

  České Petrovice v Orlických horách se nachází v nadmořské výšce 720 metrů nad mořem. Sjezdové tratě svou náročností uspokojí především začínající lyžaře a pokročilé. Na své si mohou přijít také vyznavači snowboardingu, protože na jedné ze sjezdovek se nachází snowpark. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. Areál udržuje také 2 kilometry běžeckých tratí.

 • Doprava

  Do Českých Petrovic dorazíte přes Žamberk – Pastviny – Klášterec nad Ohří. Jezdí zde také skibus Pardubice - Hradec Králové – České Petrovice.

  Další oblastí, které jsme se věnovali jsou Jeseníky - lyžařské areály, možnosti lyžování i běžecké trasy - více v článku.

  Lyžařské trasy v Beskydech jsou také velmi lákavé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8570 (vitejdoma.cz/zabava#5838)


Přidat komentář