Nové Audi R8

K dispozici u Audi R8 jsou dva typy převodovek - sériově šestistupňová manuální a na přání sekvenční převodovka Audi R tronic, ovládaná joystickem na střední konzole a „pádly” pod volantem.

Krása a vybavenost autíčka

Přední část Audi R8 zdobí tři velké otvory v nárazníku pro chlazení brzd, vpředu také nalezneme Led diodové světlomety, prvně použité u R8 jako potkávací, parkovací i dálkové světlo v jednom, s mnohonásobně vyšší životností než u klasických žárovek. Na zadní okno navazuje automaticky výsuvný spojler na odtrhové hraně karoserie.

 

Boční siluetu velmi nízkého kupéčka R8 charakterizuje výrazná, barevně odlišená část karoserie za předními dveřmi, nazvaná „sideblade”, do níž jsou začleněny mohutné vstupy vzduchu pro „dýchání” a chlazení centrálně umístěného osmiválce. Srdce Audi R8 bije pod efektním krytem tvořeným rozměrným zadním oknem. Boční část má otvory pro chlazení motoru. Zadní část Audi R8 zaujme čtveřicí výfuků a automatickým přítlačným křídlem.

 • Systém Quattro

  Celkový efekt tohoto nového sportovního auta doplňují 19-ti palcová kola poháněná prostřednictvím systému Quattro s pneumatikami 235/35 vpředu a 295/30 vzadu.Ve spojení s ultralehkou hliníkovou karoserií vystavěnou na prostorovém hliníkovém rámu Audi Space Frame
  (poměr 3,81 kg/k) je zárukou zcela výjimečné dynamiky.

Luxus a vysoká kvalita auta

K dispozici u Audi R8 jsou dva typy převodovek - sériově šestistupňová manuální a na přání sekvenční převodovka Audi R tronic, ovládaná joystickem na střední konzole a „pádly” pod volantem. Součástí výbavy na přání je i magnetický tlumicí systém Audi magnetic ride.

 • Tlumicí systém Audi magnetic ride

  Jeho základním prvkem jsou drobné magnetické částice rozptýlené v oleji tlumičů. Jsou-li částice vystaveny elektrickému poli, mění se během milisekund tlumicí charakteristika. Nový systém zaručuje vysoký komfort jízdy a zároveň sportovní dynamiku podle jízdních podmínek. Z Audi R8 zažijete to pravé potěšení z jízdy.

Co auto skrývá pod kapotou

Audi zvolilo klasickou koncepci 4,2 litru V8 FSI. Vysokootáčkový motor poskytuje výkon 420 koní v 7.800ot/min, maximální točivý moment vrcholí hodnotou 430 Nm v rozmezí od 4.500 do 6.000 ot/min. Audi se z 0 dostane na 100km/h za pouhých 4,6 sekund. O dokonalou adhezi se postará pohon všech kol Quattro.

Vybavení auta

Interiér nového Audi R8 je zcela orientován na řidiče a doslova jej integruje jako nedílnou součást vozu. Přístrojový panel je lehce natočen na řidiče, dole zploštělý sportovní volant podtrhuje ultimativní charakter vozu a zároveň dovoluje pohodlné nastupování a vystupování. Sportovní sedadla, sériově dodávaná v kombinaci kůže/Alcantara mohou být na přání zaměněna za skořepinová sedadla, exkluzivně pro R8 vyvinutá výrobcem Quattro GmbH.

 

Prostor za sedadly umožňuje pohodlně uložit i rozměrnější věci, zavazadlový prostor pod přední kapotou nabízí dalších 100 l objemu. Sportovní vzhled interiéru doplňuje středový panel, který obsahuje rádio, CD přehrávač s reproduktory a pomocný vstup pro MP3 přehrávač.

Technické parametry

Audi R8
Motor vidlicový osmiválec o objemu 4,2 l s přímým vstřikováním FSI
Počet válců 8
Objem motoru 5204 ccm
Nejvyšší výkon 309 kW/7800 (ot./min)
Objem nádrže 60 litrů
Maximální rychlost 301 km/h
Zrychlení z 0 na 100 km/h 4,6 s
Spotřeba ve městě 15 l/100 km
Spotřeba mimo město 12 l/ 100 km
Pohotovostní hmotnost 1470 kg
Nosnost 410 kg
Délka automobilu 4430 mm
Šířka automobilu 1900 mm
Výška automobilu 1250 mm

Obsah auta

Bohatá výbava potvrzuje, že přes svůj ryze sportovní charakter je R8 typické Audi a jeho pasažéři si mohou dopřát veškerých komfortních a technologických vymožeností, které značka Audi nabízí.

 

 • 19” speciálně navržená hliníková litá kola
 • osmnáctipalcové kola rozměru 235/40 vpředu a 285/35 vzadu
 • šestistupňová manuální převodovka
 • střešní křídlo
 • Led diodové světlomety
 • elektrický posilovač řízení
 • kotoučové brzdy
 • hliníková kapota
 • čtveřice výfuků s automatickým přítlačným křídlem
 • dvojité airbagy vpředu
 • high-end audio souprava Bang & Olufsen s výkonem 465 wattů
 • akustický parkovací systém
 • couvací kamera
 • multimediální rozhraní MMI s velkoformátovým barevným displayem.

Přibližná cena auta

Kupéčko Audi R8 v základní výbavě by se mělo pohybovat v cenovém rozmezí kolem 3000 euro (2 995 000 korun).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8746 (vitejdoma.cz/zabava#8232)


Přidat komentář