Motokáry

Když se z motokár stal opravdu motoristický sport, jeho nesmírnou výhodou bylo to, že se při výrobě motokáry dalo improvizovat a na čtvercový rám, který se dal svařit z pár trubek se dal namontovat třeba motor z motocyklu.

Původ a vznik motokár

Prapředek motokáry měl původně tři kola a sloužil jako naviják na vojenských letištích pro tažení dopravních letadel. Protože se letištní technici nechtěli každý den dřít a tlačit tyto tříkolky do hangárů, využili toho, že motor navijáku dokázal rozjet celé vozítko. Po válce se přidává ještě jedno kolo a motokáry mohou začít plnit mírové závodní úkoly.

Motoristický sport

Když se z motokár stal opravdu motoristický sport, jeho nesmírnou výhodou bylo to, že se při výrobě motokáry dalo improvizovat a na čtvercový rám, který se dal svařit z pár trubek se dal namontovat třeba motor z motocyklu. Není třeba moc zdůrazňovat, že se toto líbilo především českým zlatým ručičkám a kutilům a čeští motokáristé patřili mezi světovou špičku.

Jízda opravdu naplno

Na motokárách je především ceněno to, že si můžete užít jízdu opravdu naplno. Toto vozítko má totiž své těžiště velice nízko a díky tomu na vozovce opravdu sedí, k čemuž přispívají i speciální pneumatiky.

Kromě toho je u motokár obdivuhodné jejich zrychlení, některé dokáží akcelerovat z nuly na sto za tři vteřiny.

Motokárové závody

Dnes jsou motokárové závody možností i pro velmi mladé jezdce, jak si vyzkoušet své schopnosti v opravdových závodech. Není sice pravidlem, že ti nejlepší z motokár dosahují na vavříny i v dalších motoristických disciplínách, ale většina pilotů F1 má za sebou zkušenosti s těmito malými, ale svižnými stroji, kde zvládali své první smyky.

  • V současnosti si jízdu na motokárách můžete vyzkoušet i vy

    V každém větším městě najdete půjčovnu motokár i s miniokruhem, kde si můžete v plné rychlosti napumpovat trochu adrenalinu do žil. Věřte, stojí to za to.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8781 (vitejdoma.cz/zabava#8369)


Přidat komentář