Miami Vice

Překvapením na Miami Vice je především to, že přes zvolené postupy, které rovněž lehce evokují původní seriál (například střih a výběr lokalit), jsme stále zasazeni do současnosti. K tomu přispívají některé dopodrobna znázorněné scény.

Tvůrce Michael Mann

Nejdříve je třeba vypíchnout, že letošní filmová novinka Miami Vice se sice původním seriálem nechala inspirovat, ale pouze zvoleným prostředím a postavami hlavních aktérů.

Jinak ji její tvůrce Michael Mann zabalil do současného hávu, který kolísá někde mezi thrillerem a akční podívanou, přičemž mezi těmito základními žánry cítíte ještě další střípky, které vznik filmu Miami Vice v současné záplavě různých pokračování a remaků ospravedlňují.

Ztáhnutí rovnou do scény

Překvapením na Miami Vice je především to, že přes zvolené postupy, které rovněž lehce evokují původní seriál (například střih a výběr lokalit), jsme stále zasazeni do současnosti. K tomu přispívají některé dopodrobna znázorněné scény, které jsou podány jak obrazově i zvukově
téměř autenticky.

Na druhou stranu se Michael Man neobtěžoval s nějakým hlubokým vykreslováním postav a rozvíjením bočních linií příběhu. Ten určitě nelze rovněž označit za nějak převratný, ale sami řekněte, co si od filmů podobného druhu slibujete.

Pravá nefalšovaná krimi

Vyznění filmu samozřejmě záleží i na dvojici hlavních představitelů. Původního Dona Johnsona a Philipa Michaela Thomase, kteří už tehdy působili někdy až moc vyblýskaně, nahradil Colin Farell a Jamie Foxx, kteří nepůsobí tak noblesně a například lehce umaštěný Farell má někdy hodně daleko do Johnsonova Sonnyho Crocketa, kterému jeho nadýchaný účes držel snad i ve sprše (toužíte se mu vyrovnat?).

  • Miami Vice se netváří jako film, který vás má ohromit nebo dokonce poučit.

    Možná, že nebudete nadšeni, ale na druhou stranu remaky končí někdy mnohem hůř. Michaelu Mannovi se podařila jakási zlatá střední cesta s pár momenty, které si zapamatujete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8763 (vitejdoma.cz/zabava#8318)


Přidat komentář