Maybach Exelero

O design Maybach Exelero se postarala specializovaná vysoká škola v Pforzheimu v Německu, karoserii prototypu vyrobila ve spolupráci s Daimler-Chrysler firma Stola v Itálii.

Vznik a původ auta

Maybach Exelero vzniklo v rámci reklamní kampaně výrobce pneumatik, firmy Fulda. Nápad vytvořit tento vůz vznikl v roce 2003 na srazu IAA ve Frankfurtu, kde výrobce pneumatik Fulda z DaimlerChrysleru přišel s myšlenkou vytvořit 23 - palcová kola a propagovat je na novém modelu. Výrobce neuvažuje o tom, že by se exelero vyrábělo sériově.

Design a výroba

O design Maybach Exelero se postarala specializovaná vysoká škola v Pforzheimu v Německu, karoserii prototypu vyrobila ve spolupráci s Daimler-Chrysler firma Stola v Itálii.

Výkon auta

Maybach Exelero má pod kapotou dvanáctiválec do V s objemem 5908 cm3 a se dvěma turbodmychadly. Pohonná jednotka disponuje výkonem 515 kW (700 koní) při 7000 ot./min. a maximálním točivým momentem 1020 Nm při 2500 ot./min.

Maybach Exelero
Motor dvanáctiválcový bi-turbo motor
Počet válců/ventilů 12
Objem motoru5 908 cm3
Objem nádrže 110 litrů
Nejvyšší rychlost 341,45 km/hod.
Zrychlení z 0 na 100 km/hod. 4,4 sekund
Pohon vozu 110 oktanovým benzínem
Otáčivý moment až 1020 nM
Spotřeba Maybach Excelero 50 l/100 km
Hmotnost automobilu 2 660 kg
Délka automobulu 5 890 mm
Výška automobilu 1 390 mm
Šířka automobilu 2 140 mm

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8677 (vitejdoma.cz/zabava#7832)


Přidat komentář