Maserati MC12

Interiér vozu Maserati MC 12 je velice elegantní a sportovní zároveň. Interiéru laděnému do modra dominuje kov, kůže a luxusní látka Alcantara, kterou je potažena přístrojová deska, dveře, centrální část sedaček a volantu.

Návrat ke svým závodním kořenům

Jedná se o supersportovní dvoumístné kupé, kterým se Maserati vrací ke svým závodním kořenům.

Co se skrývá pod kapotou

Vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,0 l , který se skrývá pod kapotou Maserati MC 12 dosahuje výkonu 755 koní při 8000 ot./min, je přenášen na zadní kola přes závodní verzi sekvenční šestistupňové převodovky Cambiocorsa. Řidič si může navíc dle svého momentálního rozpoložení vybrat ze dvou módů, a to ze sportovního či závodního. Celý automobil váží pouhých 1335 kg!

 

Toho bylo dosaženo využitím moderních a lehkých materiálů v podobě hliníku a karbonu. Celá karoserie vyniká tím, že je tvořena jen minimálním množstvím dílů, které jsou taktéž povětšinou tvořeny karbonem. Při hmotnosti 1335 kg tak na jednoho koně připadá 1,52 kg. Hranici 100 km/h pokoří Maserati MC 12 za 3,7 vteřiny, maximální rychlost se bude lišit podle rozdílného odstupňování převodovky závislého na typu trati. O udržení na dráze se starají 18 palcová hliníková kola obutá do slickových pneumatik, stejně jako aerodynamické prvky zajišťující dostatečný přítlak.

Luxusní vybavení auta

Interiér vozu Maserati MC 12 je velice elegantní a sportovní zároveň. Interiéru laděnému do modra dominuje kov, kůže a luxusní látka Alcantara, kterou je potažena přístrojová deska, dveře, centrální část sedaček a volantu. Sportovní sedáky jsou totožné s těmi, které jsou použity v Maserati Grand Sport MC Victory.

Technické parametry

Maserati MC 12
Motor Vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,0 l
Počet válců/ventilů
12
Nejvyšší výkon
755 koní při 8000 ot./min
Objem nádrže
115 litrů
Maximální rychlost
330 km/hod.
Zrychlení z 0 na 100 km/hod.
3,7 sekund
Pohotovostní hmotnost
1335 kilogramů
Délka automobilu
5143 mm
Šířka automobilu
2096 mm
Výška automobilu
1205 mm
Rozvor 2800 mm
Objem valců
5998 ccm
Maximální točivý moment
652 Nm/ 5500 ot./min.
Pneumatiky vpředu 245/35, vzadu 345/35
## Přibližná cena

Exkluzivitě vozu Maserati MC 12 kromě jeho výkonu odpovídá i jeho cena - necelý 1 milion eur (v přepočtu 22 000 000 korun). Maserati MC 12 Corsa bude v budoucnu k vidění pouze na okruzích či testovacích tratích, při privátních jízdách nebo reklamních aktivitách pořádaných značkou Maserati.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8715 (vitejdoma.cz/zabava#8020)


Přidat komentář