Kam si zajít - Starý Jičín

První, čeho si všimnete, když se budete blížit po hlavním tahu od Nového Jičína, jsou zdi hradu, který se vypíná na Starojickém kopci. Nejkratší a nejpohodlnější cesta vede z náměstíčka, kde se dá pohodlně zaparkovat a posedět v cukrárně nebo restauraci.

Jantarová stezka

Starý Jičín byl v minulosti jedním z nejdůležitějších bodů na tzv. Jantarové cestě, která spojovala Baltské moře a Jadran. Původní označení Starý Jičín se vztahovalo na celé panství, které se rozkládalo pod hradem a plnilo funkci tržního centra celé této oblasti.

Známější bývalé okresní město Nový Jičín letí asi 5 km odtud a pokud se budete chtít dostat do blízkosti hradu, určitě si vyhledejte spoje místní dopravy právě tohoto města.

Kouzlo Starého Jičína

První, čeho si všimnete, když se budete blížit po hlavním tahu od Nového Jičína, jsou zdi hradu, který se vypíná na Starojickém kopci. Nejkratší a nejpohodlnější cesta vede z náměstíčka, kde se dá pohodlně zaparkovat a posedět v cukrárně nebo restauraci.

Potom se vydáte kolem obecního úřadu a hřbitova, kde začíná stoupání. Na vrchol pohodlně dojdete zhruba za čtvrt hodiny a odměnou vám bude nádherný výhled na všechny světové strany.

Co navštívit ve Starém Jičíně

Z hradu zbylo sice po dlouhých letech neudržování pouze torzo, ale v roce 1996 se podařilo opravit hradní věž, ve které kromě restaurace najdete i stálou výstavu o historii hradu a celého panství.

Kromě této expozice zde můžete najít pozoruhodné práce výtvarné práce žáků blízkých škol, přičemž některé futurologické návrhy rekonstrukce hradu stojí opravdu za vidění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8813 (vitejdoma.cz/zabava#8449)


Přidat komentář