Kaipan 14

Technika obou automobilů je stejná, avšak nový typ Kaipanu má kapírovanou celou přední část včetně kol. U čtrnáctky i padesátsedmičky jsou blatníky protažené a prostor pro posádku poměrně úzký.

Autočka, po kterých se jenom zapráší

Firma Kaipan sídlí ve Smržovce a v České republice působí patnáctým rokem. Původně pouze dovážela automobilové repliky, pak začala vyrábět vlastní modely podle vzoru Lotus Seven. Prvním z nich byl originální roadster Kaipan 57 neboli Kaipan 47. Po těchto kouscích se jen zaprášilo, a tak se majitel brzy pustil do konstrukce dalšího. 

Nový typ Kaipanu

Technika obou automobilů je stejná, avšak nový typ Kaipanu má kapírovanou celou přední část včetně kol. U čtrnáctky i padesátsedmičky jsou blatníky protažené a prostor pro posádku poměrně úzký.

Kaipan 14

Kaipan 14 je dvousedadlový. Karoserie postavena z kompozitních materiálů působí velmi dynamicky. Rám je svařovaný z ocelových trubek na trubkovém rámu. Motor pochází z produkce Škoda, agregát ze Škody Favorit.

Kaipan 14 - rozměry:

  • délka: 3815 mm
  • šířka: 1640 mm
  • výška: 1220 mm

Přibližná cena

Cena činí 457 000 Kč při kompletní stavbě vozu, ve formě nejjednodušší stavebnice však zaplatíte jen 134 000 Kč.

Technické údaje

Uspořádání OHV
Obsah 1289 ccm
Max. výkon, dle typu 40 / 500 – 50 / 550 kW
Ruční řazení 5 rychlostí
Hmotnost659 kg
Max. doporučená rychlost140 km
Zrychlení 0-100 km/h
Spotřeba při rozumné jízdě 6,8 l/100km
Při sportovní jízdě 8-12 l/100km

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8786 (vitejdoma.cz/zabava#8385)


Přidat komentář