Hudební skupina - Black Eyed Peas

kupina vznikla roku 1992 v Los Angels. V té době se jednalo o skupinu ve složení William, Eazy-E, Apl.De.Ap a Taboo. Ovšem oficiálně nevydali ani jedno CD, jednoduše zpívali pro radost, ale i tak je pouliční publikum milovalo.

Black Eyed Peas

Skupina vznikla roku 1992 v Los Angels. V té době se jednalo o skupinu ve složení William, Eazy-E, Apl.De.Ap a Taboo. Ovšem oficiálně nevydali ani jedno CD, jednoduše zpívali pro radost, ale i tak je pouliční publikum milovalo. Ránou byla smrt Eazy-E, který zemřel na AIDS (slyšeli jste o údajné vakcíně?). Skupina Black Eyed Peas to nesla těžce a až v roce 1998 vydali své první CD s názvem Behind The Front. Na něm byli jejich první komerční hity i se super písní Karma.

Zlom v jejich kariéře nastal roku 2002, kdy se k Black Eyed Peas přidala Fergie – v té době neznámá holka, která byla zklamaná, jelikož se neprosadila se svou dívčí skupinou.

Black Eyed Peas natočili fenomenální CD Elephunk s mega písní Where is the love?, na kterém se podílel i Justin Timberlake. Díky tomuto songu se Black Eyed Peas stali funky-hip hopovými hvězdami.

Přišli další super hity, jako Hey Mama, Shut up a Let’s get is started – původní verze této písně byla Let’s get retarded, ale některá TV a rádia jí odmítly vysílat, protože v textu jde o výsměch ke skupině lidí.

Něco málo přes rok skupina pracovala na dlouho očekávaném CD Monkey Business. Ovšem než vyšlo samotné album, tak se na pultech obchodů objevila singlová pecka Don’t punk with my heart. Monkey Business nezklamalo a z prvního singlu byl velký hit. Poté přišla písnička Don’t lie a My Humps.

Kdo je ve skupině

 • Fergie

  Jméno: Stacy Ann Ferguson
  Datum narození: 27. 3. 1975
  Kariéra: ve svých devíti letech hrála v americkém seriálu pro děti Kids Inc. Jakmile objevila svůj hudební talent, založila se svými kamarádkami dívčí kapelu Wild Orchid. Po dvou albech tuto kapelu opustila a přišla k Black Eyed Peas.

 • Apl. De. Ap.

  Jméno: Allan Pineda-Lindo
  Datum narození: 28. listopadu 1974
  Hobby: breakdance

 • Will. I. Am

  Jméno: William Adams
  Datum narození: 15. března 1975
  Hobby: psaní písní, breakdance

 • Taboo

  Jméno: Jimmy Luis Gomez
  Datum narození: 14. července 1975
  Hobby: takewondo, breakdance

Nejúspěšnější album - Album Elephunk

Album bylo vydáno v roce 2003 a jak už samotný název napovídá, vypůjčuje si asi každý element z funku. Toto funkovo-hiphopové-popové CD obsahuje i mega hit Where is the love? Alba Elephunk se prodalo přes 10 miliónů a u nás i na Slovenku je platinové.

Elephunk bylo nominováno na 4 Grammy a z toho 1 získali. Oceněno je i několika cenami MTV.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8729 (vitejdoma.cz/zabava#8128)


Přidat komentář