Harley-Davidson

V roce 2001 uvedl Harley-Davidson na trh naprosto radikální VRSCA V-Rod, který představoval z hlediska stylu, konstrukce a výkonů naprostý odklon od dosavadní praxe legendárního amerického motocyklového výrobce.

Doporučujeme :

 • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson 883 Sportster

Sportster 883 je úvodním modelem k větším a výkonnějším strojům Harley-Davidson. Nekapotovaný motocykl s nekompromisním silničním stylem má díky jednoduchosti konstrukce na rozdíl od většiny svých výkonnějších sourozenců štíhlý vzhled.

 

Stroj pohání vidlicový dvouválec uložený v jednoduchém trubkovém rámu. Rovněž odpružení je standardní. Vzduchem chlazená pohonná jednotka používá rozvod OHV, který byl zaveden v roce 1986. Základní provedení trpí nedostatkem výkonu, který je ale možné za použití dodávaných komponent podstatně zvýšit.

 

Šasi není příliš vhodné pro sportovní jízdu. Motocykl má dostatek prostoru při ostřejším průjezdu zatáčkou. Majitelé mohou své miláčky vylepšit doplňkově nabízenými vylepšenými brzdami a odpružením.

Maximální rychlost: 177 km/h
Motor: 883 cm3, vzd. chlazený 4ventilový vidlicový (45°) dvouválec OHV
Výkon: 41 kW při 5500 ot./min.
Typ rámu: obloukový z ocelových trubek
Rozměry pneumatik: přední 100/90 19, zadní 130/90 16
Sekundární převod: řetězem
Převodovka: pětistupňová
Hmotnost: 235 kg

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson VRSCA V-Rod

V roce 2001 uvedl Harley-Davidson na trh naprosto radikální VRSCA V-Rod, který představoval z hlediska stylu, konstrukce a výkonů naprostý odklon od dosavadní praxe legendárního amerického motocyklového výrobce. Stroj pohání motor o výkonu 86 kW převzatý z firemního závodního motocyklu VR1000.

 

Poprvé ve své historii použil H-D kapalinové chlazení u sériové vyráběného vidlicového dvouválce. Je to moderní agregát s dvěma vačkovými hřídelemi a čtyřmi ventily pro každý válec, pocházející z vývojového oddělení Porsche. Systém vstřikování páliva je velmi výkonný.

 

Nejpozoruhodnějším konstrukčním prvkem je nové šasi, které působí moderně a zároveň klasicky. Kolébkový rám z ocelových trubek byl tvarován tlakem vody. Panely jsou z leštěného hliníku. Jeden z nich je umístěn před motorem, aby přiváděl chladicí vzduch k ukrytému chladiči.

Maximální rychlost: 217 km/h
Motor: 1130 cm3, kapal, chlazený 8 ventil. vidlicový (60°) dvouválec DOHC
Výkon: 86 kW při 8250 ot./min.
Typ rámu: kolébkový z ocelových trubek (tvarovaný vodou)
Rozměry pneumatik: přední 120/70 19, zadní 180/55 18
Sekundární převod: řemen
Převodovka: pětistupňová
Hmotnost: 270 kg

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson Road King

Road King je ztělesněním představy firmy Harley-Davidson o tom, jak má vypadat cestovní motocykl. Plně vybavený stroj se sedlovými brašnami a rozměrným odnímatelným čelným štítem činí z Krále silnic ideální motocykl pro dlouhé pohodlné cestování.

 

Pohání ho moderní verze klasického velkého vidlicového dvouválce Twin Cam 88 o zdvihovém objemu 1449 cm3 se čtyřicetimilimetrovým karburátorem CV. Výfukový systém s překříženou dvojicí výfukových rour vydává charakteristický zvuk.

Šasi je typický Harley - solidní, těžký a stabilní. Trojité kotoučové brzdy poskytují vynikající účinek. Pneumaticky stavitelné zadní odpružení umožňuje jezdci zvolit nejlepší pozici v případě, že veze spolujezdce nebo má plné zavazadlové brašny. Klasický vzhled zvýrazňuje mohutná přední teleskopická vidlice, chromovaný kryt klikové skříně a převodovky, chromované výfuky a další doplňky.

Maximální rychlost: 177 km/h
Motor: 1449 cm3, vzduch, chlazený 4ventil. vidlicový (45°) dvouválec OHV
Výkon: 51 kW
Typ rámu: páteřový z ocelových trubek
Rozměry pneumatik: přední 130/90 16, zadní 130/90 16
Sekundární převod: řemen
Převodovka: pětistupňová
Hmotnost: 332 kg

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson Dyna Glide

Definice sportovního motocyklu je u firmy Harley-Davidson odlišná od většiny ostatních výrobců. Přesto Dyna Super Glide Sport nabízí příznivcům H-D zážitek z většího výkonu a to zcela ve stylu velkého vidlicového dvouválce, na jaký jsou zvyklí. Centrálním prvkem konstrukce je opět pohonná jednotka s válci v úhlu 45°.

 

Motor má zdvihový objem 1449 cm3 a nabízí vyšší výkon i točivý moment ve srovnání se starším agregátem o 1340 cm3, který nahradil v roce 1999. Živý motor má pružné pryžové uložení, které brání přenosu vibrací na šasi a jezdce.

 

Typický rám z ocelových trubek má jednoduchou konstrukci vyváženou nastavitelným odpružením a radiálními pneumatikami, což zaručuje lepší jízdní vlastnosti oproti hůře vybaveným modelům z této stáje. Stroj si také lépe poradí s ostřejším projížděním zatáček.

Maximální rychlost: 177 km/h
Motor: 1449 cm3, vzduch, chlaz. 4ventilový vidlicový (45°) dvouválec 01
Výkon: 51 kW
Typ rámu: páteřový z ocelových trubek
Rozměry pneumatik: přední 100/90 19, zadní 150/80 16
Sekundární převod: řemen
Převodovka: pětistupňová
Hmotnost: 300 kg

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson Electra Glide

Electra Glide je legendou kombinující nezaměnitelný vzhled cruiseru Harley-Davidson s výbavou špičkového cestovního motocyklu. Tento stroj byl dlouhá léta vlajkovou lodí americké značky v kategorii cestovních motocyklů. Stroj poskytoval díky čelnímu štítku, kvalitně čalouněnému dvojsedlu a objemným zavazadlovým schránkám komfortní jízdu ve dvou na dlouhou vzdálenost.

 

Cestovní výbavu tvořil také vestavěný audiosystém s rádiem a kazetovým přehrávačem, CB radiostanicí a interkomem. Dlouhou cestu usnadňoval také elektronický kontrolní systém.

 

Nejmodernější provedení dostalo motor Twin Cam 88 s dvojicí vačkových hřídelí ovládajících ventily v hlavě válců a elektronickým vstřikováním paliva. Stejné jako ostatní cruisery Harley-Davidson byla Electra Glide silná v nízkých otáčkách, zatímco při vyšších otáčkách křivka výkonu slábla.

Maximální rychlost: 169 km/h
Motor: 1449 cm3, vzduch.ochlaz. 4ventilový vidlicový (45°) dvouválec OHV
Výkon: 51 kW
Typ rámu: páteřový z ocelových trubek
Rozměry pneumatik: přední 130/90 16, zadní 130/90 16
Sekundární převod: řemenem
Převodovka: pětistupňová
Hmotnost: 385 kg

Druhy supermotocyklů - Harley-Davidson Fat Boy Twin Cam 88

Fat Boy je stylová cestovní varianta řady Harley-Davidson Softail, který používá skrytý systém zadního odpružení, aby evokoval neodpružená zadní kola starých cruiserů. Přední odpružení je rovněž provedeno v retro stylu s velkými leštěnými kryty kluzáků.

 

Fat Boy z modelové řady 2002 je poháněn motorem Twin Cam 88B. Tato pohonná jednotka -první u H-D s vyvažovacími hřídelemi - má dvojici vyvažovačích hřídelí pro eliminaci obrovských vibraci vidlicového dvouválce. To umožňuje pevnou instalaci agregátu do rámu bez pryžových silentbloků, což zvyšuje celkovou tuhost konstrukce.

 

Dostupná je verze s karburátorem i se vstřikováním paliva. Motor o zdvihovém objemu 1450 cm3 nabízí silný a hladký výkon především v nižším spektru otáček, ve vyšších otáčkách ztrácí dech.

 • Pro dobrou funkčnost a životnost motocyklu dodržujte pravidla při zazimování

  Maximální rychlost: 177km/h
  Motor: 1449 cm3, vzduch, chlaz. 4ventilový vidlicový (45°) dvouválec OHV
  Výkon: 51 kWpři 5500 ot./min.
  Typ rámu: páteřový z ocelových trubek
  Rozměry pneumatik: přední 90/90 16, zadní 130/90 16
  Sekundární převod: řemenem
  Převodovka: pětistupňová
  Hmotnost: 307 kg

Doporučujeme :

 • Exkluzivní tříkolky Brno - Najdete zde 8 základních typů motorových tříkolek. Možnost individuální modifikace dle přání zákazníka**. Velké množství doplňků**, výběr barvy karoserie a potahů. Pan Urban se mimo motorové tříkolky** specializuje i na přívěsy Excalibur**. S Excaliburem Carrier dopravíte a uskladníte cenné vybavení a dopravované zboží suché, bez problémů a bezpečně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8723 (vitejdoma.cz/zabava#8082)


Přidat komentář