Guns N´Roses

Kariéra Pistolníků začala v polovině osmdesátých let a už první velkou deskou Appetite for Destruction zahýbali hudební scénou. Dvacet miliónu prodaných nosičů z alba udělaly jeden z nejlépe se prodávajících debutů všech dob.

Guns N´Roses

Titul nového dlouho očekávaného alba znají snad už i kojenci na celém světě. Chinese Democracy mělo mít svou premiéru už několik let nazpět. Místo toho jsme svědky neustálého mediálního kolotoče, kdy především hlavní postava Pistolí, Axl Rose, trousí do světa různá data vydání a sliby ohledně koncertů. Už několikrát bylo avízováno, kolik nových skladeb je napsáno, ve kterém studiu a jaké verze se pořídily a kdo momentálně s Guns ´N Roses "už definitivně" spolupracuje na konečné verzi nahrávky.

## Moc v rukou jednoho muže

Místo toho však následovaly další a další odklady a jen vymýšlení důvodů, proč se zrovna nepodaří dodržet slíbené termíny, by už zaměstnaly menší pracovní tým. Největším problémem současných Guns N´Roses je totiž to, že v jejich čele stojí jako jediný vládce Axl Rose. Ten rozhoduje v podstatě o všem a hřeší na skutečnost, že bez jeho pronikavého hlasu by to už nebyly správné Pistole a Růže. A jeho nerozhodnost stojí za tím, že i věrní příznivci této americké kapely už začali pochybovat o tom, zda vůbec ještě nějaká deska vyjde. Ale Axlovi to nevadí, neustálé zvyšování nákladů se zatím zapláclo velice úspěšnou Best of kompilací, která okamžitě zamířila k prvním místům žebříčků. Jenže neustálé tahanice o definitivu nového alba už unavují fanoušky Guns N´Roses, kteří za ty roky předvedli opravdu božskou trpělivost.

## Hvězdná hodinka

Kariéra Pistolníků začala v polovině osmdesátých let a už první velkou deskou Appetite for Destruction zahýbali hudební scénou. Dvacet miliónu prodaných nosičů z alba udělaly jeden z nejlépe se prodávajících debutů všech dob. Skupinu kromě hráčských dovedností (především byl a je ceněn kytarista Slash) provázela až punková divokost, která mimo pódium vedla k množství rozličných incidentů a bylo až s podivem, že se s přihlédnutím k hromadě spotřebovaného chlastu a drog kapela rozložila až v půlce deváté dekády. Jejich hvězdná hodinka však přišla v roce 1991, kdy vydali alba Use Your Illusion I a II a následující měsíce jste na ně mohli narazit všude, kam jen vedla televizní přípojka a dosáhlo rozhlasové vysílání. Pohříchu to však byla poslední autorská produkce v rámci Guns N´Roses.

## Vzestup a pád

Během turné, které trvalo 28 měsíců opustil kapelu kytarista Izzy Stradlin, jehož fyzično i psychično už si muselo odpočinout od kolotoče muziky, mejdanů, ženských, alkoholu a drog. Nahradil jej Gilby Clark a kapela nahrála desku předělávek The Spaghetti Incident?, které měla být původně předělem k dalšímu fungování, ale dosud je úplně poslední dlouhohrající deskou Pistolí. V průběhu dalších let odešli všichni stálí členové sestavy. Slash založil svůj projekt Slash´s Snakepit a nyní hraje s Velvet Revolver, Gilby Clark nahrává pravidelně sólová alba, Duff McKagan a Matt Sorum na chvíli zakotvili v Neurotic Outsiders, aby se tito ex-guneři pravidelně potkávali v dalších seskupeních. A na rozdíl od Axla stále tvořili, natáčeli a vydávali další písně, zatímco podivínský frontman nebyl schopen Guns N´Roses dát do chodu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8856 (vitejdoma.cz/zabava#8652)


Přidat komentář