Garmish-Partenkirchen

Nejlepší podmínky pro lyžování jsou v Garmish-Partenkirchenu v zhruba v polovině ledna, ale v ideálním případě začíná lyžařská sezóna v listopadu a končí až v květnu. Můžete si tedy užít zimní dovolenou, i když v údolích se to bude vesele zelenat.

Německé lyžařské středisko

Nejproslulejší německé lyžařské středisko Garmish-Partenkirchen leží 97 km severozápadně od Mnichova v Bavorských Alpách. Dějiště olympijských her disponuje skvěle vybavenými sjezdovkami, které jsou ideálním koloritem pro zimní dovolenou 2006/2007 (stejně jako třeba Vysoké Tatry).

Zimní doprava

Na svahy se můžete dostat vlakem, lanovkami, vleky nebo skibusy. Za hodinu je takto přepraveno kolem 33 tisíc milovníků jízdy na lyžích. Pro české turisty je atraktivní vzdálenost do Garmish-Partenkirchenu. Při cestě na zimní dovolenou z Prahy zde dorazíte za nějakých pět hodin a většinu cesty nesjedete z dálnice, kde nezapomeňte dodržovat dopravní předpisy.

Zimní sezóna

Nejlepší podmínky pro lyžování jsou v Garmish-Partenkirchenu v zhruba v polovině ledna, ale v ideálním případě začíná lyžařská sezóna v listopadu a končí až v květnu. Můžete si tedy užít zimní dovolenou, i když v údolích se to bude vesele zelenat.

Hlavní areál je na ledovci při vrcholu Zugspitze, kde je plných 18 km sjezdových tratí.

Hotely a zimní centra

A propos, údolí. Jestliže se jsou jiná střediska odtržena od civilizace (ted od velkých sídel), Ga-Pa je poměrně velké město. Můžete se tedy klidně ubytovat v hotelu blízko centra a společně prožít zimní dovolenou nejen na zasněžených kopcích, ale také blízko tepu města.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8758 (vitejdoma.cz/zabava#8297)


Přidat komentář