Garfield

Zřejmě původně největší přítel Lymana, Jonova a Garfieldova souseda, který se však na rozdíl od svého psa ve stripech zase až tolik nevyskytuje. Odie je přesně tak natvrdlý, aby mu mohl Garfield dělat naschvály a ještě se s ním kamarádit.

Vznik rezavé kočičky

Kocoura Garfielda, jeho poněkud nekňubovského pána Jona a věčně slintajícího psa Odieho si vymyslel v roce 1978 Jim Davis. Jeho kreslířské schopnosti se vyvíjely už od jeho dětství, protože Jim jako astmatik byl velice často nemocný a jedinou jeho zábavou byla tužka a papír. Kocoura Garfielda si vymyslel a poprvé ho dostal na stránky novin 19. června zmiňovaného roku.

Kočičika jak má být

Nejoblíbenějšími činnostmi Garfielda jsou spaní, pojídání lasaní, spaní, pojídání vdolečků, spaní, vyvádění naschválů Odiemu, spaní, broušení drápů o Jonovu novou pohovku, spaní, plácání pavouků novinama a spaní. Nenávidí rána, pondělky a především pondělní rána. Snad možná na stejné úrovni je nesnášení koupelí a dalších hygienických zbytečností. Naopak zbožňuje pokrmy, nejvíce ty, které si zrovna připravil jeho pán Jon. Ideální je, když se do nich zrovna chystá zakousnout.

Kdo je Odi?

Zřejmě původně největší přítel Lymana, Jonova a Garfieldova souseda, který se však na rozdíl od svého psa ve stripech zase až tolik nevyskytuje. Odie je přesně tak natvrdlý, aby mu mohl Garfield dělat naschvály a ještě se s ním kamarádit. Zřejmě se už nedají zdokumentovat všechny pády, kotrmelce a katastrofy, které Odiemu způsobil. Když však jde o to, rozpálit Jona do běla, jsou Garfield s Odiem největší druzi ve zbrani.

Kočička na zabití

Jon Arbuckle představuje ukázkového smolaře. I když je to v podstatě slušný a vychovaný člověk, má na krku otravného kocoura, který mu ničí majetek a vztahy, pokud si je teda neničí John sám. V tom je totiž mistr, v počtu odmítnutí a položených telefonů se mu nikdo nevyrovná. Disponuje tragikomickým smyslem pro humor a při některých jeho oděvních kreacích bledne i Garfieldova oranžová srst.

Další postavy kolem Garfilda

Kolem Garfielda, Jona a Odieho se motá ještě pár důležitých postaviček, které se občas na kratší nebo delší dobu zapojí do děje v Garfieldově stripu. Je tu například malý kocour Nermal, jehož výskyt Garfielda někdy pěkně nadzvedává, servírka Irma, do jejíhož baru si chodí Jon léčit své neúspěchy a Garfield svůj hlad, medvídek Pooky, mlčenlivý filosof, kterému se Garfield nejvíce svěřuje a poté především myši a pavouci. Obzvlášť ti druzí se často dostávají na titulní stránku novin, kterými je Garfield při každé příležitosti mydlí.

  • Garfieldovy příběhy …

    …publikuje v současnosti asi 2 570 tiskovin a díky tomu je rozhodně nejznámějším kocourem na světě.

Konec se stresem

Říká se, že smích léčí a příběhy velkého cynika s trochou kocoura kolem jsou kapitolou sami o sobě. Pokud se potřebujete odpoutat od stresu, je Garfield tím nejlepším, co můžete sehnat. I když jsou i další možnosti, jak se vypořádat se stresem a nervozitou, jak se ostatně můžete dozvědět po kliknutí zde...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8787 (vitejdoma.cz/zabava#8387)


Přidat komentář