Flora Olomouc

Milovníci historie si v Olomouci užijí. Město s tisíciletou tradicí bylo až do roku 1641 hlavním městem Moravy. Byl tady také zavražděn poslední Přemyslovec – Václav III.

Historické památky

Milovníci historie si v Olomouci užijí. Město s tisíciletou tradicí bylo až do roku 1641 hlavním městem Moravy. Byl tady také zavražděn poslední Přemyslovec – Václav III. Dokladem bohaté historie jsou četné chrámy a kostely, z nichž nejvýznamnější je gotický dóm s vysokou věží. Chloubou města je gotická radnice. Pod radniční věží najdete ojedinělý orloj s figurkami různých řemesel. Nemůžete přehlédnout také sloup nejsvětější Trojice – tato památka nemá ve světě obdoby, je pod ochranou UNESCO. Po okolí náměstí je rozeseto šest barokních kašen, poslední, sedmá kašna je moderní.

Univerzita Palackého

Díky Univerzitě Palackého je Olomouc také městem mladých. Patří jim biskupské návrší s univerzitními budovami, centrum města s útulnými hospůdkami a kavárnami.

Zoologická zahrada

Nenechte si ujít také návštěvu jedinečné zoologické zahrady, která stojí na místě, zvaném Svatý kopeček, kde se nachází také poutní kostel Panny Marie. V poslední době zde také přibyla rozhledna, takže olomoucká ZOO je tipem na krásný výlet.

Flora Olomouc

PŘÍRODNÍ AREÁL VÝSTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC patří ke klenotům města. Nejvýznamnější část tvoří Smetanovy sady, které svými úžasnými sadbami a krásnými zákoutími tvoří oázu odpočinku a relaxace pro obyvatele i návštěvníky Olomouce. Sezóna v olomouckých parcích začíná v dubnu – otevírá se botanická zahrada s prvními kvetoucími rostlinami. Návštěvníci parků mohou na jaře každoročně vidět okouzlující rozkvetlé záhony s desítkami tisíců kusů jarních květin, zejména tulipánů. Můžete se podívat do palmária, tropického skleníku, shlédnout nepřeberné množství druhů květin, kaktusů, tropických rostlin a podobně. Jarní část Flory Olomouc doslova každý rok probudí celé město.

Promenády a parky se na jaře mění v květinové koberce. Výstavní pavilony se mění v naaranžovanou dokonalost. Botanická zahrada předvádí své největší skleníkové skvosty.

Olomoucké tvarůžky

Olomouc je proslulá také lahůdkou pro gurmány – olomouckými tvarůžky. Abyste měli představu, jak chutná Olomouc, předáváme vám tip na pochoutku z tohoto kraje.

  • Pomazánka z olomouckých tvarůžků

    Suroviny: 5 lžic másla, olomoucké tvarůžky (2 balení), 3 lžíce smetany, 1 cibule, sekaná petrželka, mletá pálivá paprika, sůl, pepř

    Máslo utřeme se smetanou, přidáme nadrobno nastrouhané tvarůžky, nadrobno nakrájenou cibuli, petrželku, mletou papriku, okořeníme dobře promícháme a necháme chvilku odležet. Podáváme s čerstvým pečivem nebo krekry.

    Nenechte si ujít výlet do jedinečného města s jedinečnými historickými i přírodními památkami, jedinečnou kuchyní a historií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8598 (vitejdoma.cz/zabava#6481)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat