Fernando Alonso

Právě proto neodmítl nabídku stáje Renault, která hledala pro sezónu 2002 testovacího jezdce. Alonso si dobře uvědomil, že oběť v podobě roční pauzy od závodění mu v tomto případě vynese daleko více, než by se mohlo zdát.

Španělský jezdec jménem Alonso

Tento španělský jezdec nakoukl poprvé do seriálu formule jedna v roce 2000, kdy dělal testovacího jezdce u stáje Minardi. Tato dlouhodobě nejslabší, ale nesmírně sympatická stáj, už umožnila mnoha budoucím hvězdám proniknout do kolotoče velkých cen. Fernando se o rok později stal jejím řádným jezdem, ale na nějaké úspěchy mohl ještě zapomenout. Kromě nedostačujicí techniky se potřeboval ještě hodně naučit i jako jezdec.

## Povzbudivé výsledky

Právě proto neodmítl nabídku stáje Renault, která hledala pro sezónu 2002 testovacího jezdce. Alonso si dobře uvědomil, že oběť v podobě roční pauzy od závodění mu v tomto případě vynese daleko více, než by se mohlo zdát. Během testování si mohl dostatečně osahat francouzský monopost a v roce 2003 se vrátil zpět do startovního pole.

A nutno říct, že poměrně úspěšně. Celkové šesté místo a zisk 55 bodů byl pro španělského mladíka velkým povzbuzením do další sezóny. Nehledě na to, že v Maďarsku vyhrál suverénním způsobem svou premiérovou velkou cenu.

Otevřené dveře k šampionátu

V té době už začali mít všichni po krk převahy Ferrari a šampionát se omezil na počítání úspěchů a rekordů Michaela Schumachera. Alonso v sezóně 2004 ještě tak nezlobil, přesto se v celkovém pořadí mistrovství umístil na čtvrté příčce. O rok později však spojení Renault - Alonso zaznamenalo triumf.

Vůz se podařilo odladit k naprosté spolehlivosti a Španěl pilotoval přesně, rychle, ale zároveň šetrně. Kromě individuálního titulu se u Renaultu radovali i z vítězství v poháru konstruktérů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8834 (vitejdoma.cz/zabava#8542)


Přidat komentář