Davos

Nedaleko Davosu je další velké středisko Klosters a v okruhu pouhých 12 km tak lyžaři mohou najít 250 km sjezdovek. A aby těch čísel nebylo málo, rovněž12 km má nejdelší sjezdovka, jejíž začátek najdete v největším zdejším areálu Strella-Parsenn-Gotschna.

Švýcarský Davos

Švýcarský Davos je určitě všem obyvatelům České republiky dobře znám. Každoročně si zde dávají zastaveníčko politici (účastní se ho pravidelně náš prezident Václav Klaus), finančníci a další významní hosté při Světovém ekonomickém fóruhokejisté zde hrají pravidelně Spenglerův pohár.

Ale o tom, že Davos má především naprosto ideální podmínky pro všechny milovníky lyží, netřeba dlouho diskutovat.

Lákají vás sjezdovky?

Nedaleko Davosu je další velké středisko Klosters a v okruhu pouhých 12 km tak lyžaři mohou najít 250 km sjezdovek. A aby těch čísel nebylo málo, rovněž 12 km má nejdelší sjezdovka, jejíž začátek najdete v největším zdejším areálu Strella-Parsenn-Gotschna. Mimo to je v okolí Davosu možnost lyžování v dalších 4 střediscích, které jsou propojeny skibusy.

Je třeba však myslet na to, že na rozdíl od jiných lyžařských oblastí, je Davos poměrně luxusní a tedy i dražší záležitostí.

Plněhodnotně vybavený areál

Davos však musí naplnit nejen sjezdové lyžaře, ale i snowboardisty a běžkaře. Ti první mají k dispozici skvěle vybavený a připravený areál Jakobshorn, ale možnosti vyřádit se na širokém prkně je i v dalších místech. Běžci na lyžích se mohou proplétat po pětasemdesáti kilometrovém labyrintu stop, které protínají celé okolí Davosu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8753 (vitejdoma.cz/zabava#8270)


Přidat komentář