Cyklistika - Krušné hory a cyklotrasy

Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi Čechami a Německem. Výškový rozdíl mezi vrcholovými plošinami a úpatím pohoří je až 700 m. Vlastní Krušné hory se skládají z několika celků např. z Klínovecké hornatiny nebo Cínovecké planiny.

Cyklotrasy

Krušné hory tvoří přirozenou hranici mezi Čechami a Německem. Výškový rozdíl mezi vrcholovými plošinami a úpatím pohoří je až 700 m. Vlastní Krušné hory se skládají z několika celků např. z Klínovecké hornatiny nebo Cínovecké planiny.

Sportovní možnosti

Krušné hory nabízí celoroční sportovní vyžití. Můžete si zahrát golf na jednom z nejstarších golfových hřišť v Evropě. V Krušných horách nechybí ani možnost jízdy na koni, tenis, squash, jachting, paragliding a řada cyklostezek s nejrůznější náročností. Krušné hory skýtají neomezené možnosti pro letní rekreaci, horskou turistiku nebo cyklistické výlety.

Blatenský vrch

Délka: 22 km
Obtížnost: nenáročná
Kola: trekkingová i silniční
Cyklotrasa vede přes Boží Dar – Rýžovnu – Blatenský vrch a zpět. Cílem výletu je Blatenský vrch (1043 m. n. m.). Na jeho vrcholu se nachází kamenná rozhledna, v níž je překrásný pohled na celé Krušné hory. Nedaleko od Blatenského vrchu je Naučná stezka Vlčí jámy, kde můžete obdivovat zbytky cihlových šachet.

Cyklostezky – Krušnohorský okruh

Délka: 38 km
Obtížnost: nenáročná
Kola: trekkingová i silniční, vyzkoušejte trekking - přesouvání z místa na místo
Cesta povede přes: Boží Dar – Myslivnu – Zlatý kopec – Český Mlýn – Holubí skalky – Červenou lišku – Potůčky – Rýžovnu – Boží Dar. Na trase je několik zajímavostí. Projíždí se přírodním parkem Zlatý Kopec, skalními útvary Holubí skalky, obci Potůčky se známým tržištěm a část trasy vede souběžně s vodním dílem Blatenský příkop.

Cyklostezky – Popovský okruh

Délka: 45 km
Obtížnost: náročná
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB) - extrémní sporty - extra přehled
Trasa vede přes Boží Dar – Božídarské rašeliniště, což je největší přírodní rezervace v Krušných horách. Naučná stezka je 3,2 km dlouhá. Začíná zde i Blatenský příkop – Špičák – Eduard (bývalý uranový důl s haldami hlušin, dnes biatlonové středisko) – Jáchymov – Šlikův hrádek – Pod Černým vrchem stanice lanové dráhy na Klínovec (lanová dráha slouží k přepravě cyklistů i s koly) – Boží dar.

Cyklotrasy – okruh kolem Jirkova

Délka: 35,6 km
Obtížnost: náročná
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB)
Okružní trasa z Jirkova přes Bolehoř – Kalek – Pyšnou zpět do Jirkova. Trasa převážně vede po místních komunikacích, část po Krušnohorské magistrále a turistických cestách.

Cyklotrasy – okruh kolem Pernštejna

Délka: 35,7 km
Obtížnost: středně náročná
Kola: crossová, trekkingová, horská (MTB) Středně náročná trasa vede krásnou krajinou kolem obce Kovářská. Krásné výhledy jsou z vrchu Mědník na Měděnci, kde je také známá rotundová kaplička.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8586 (vitejdoma.cz/zabava#6157)


Přidat komentář