Chile

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti Angolu patří Convento San Buenaventura (klášter s nejstarším kostelem v regionu), Escuela Agrícola El Vergel (celonárodní reputace v oblasti školení zahradníků a farmářů) a Museo Bullock.

Základní cestovatelské poznatky o Chile

Chilská republika leží na jižní polokouli, proto mají její roční období převrácené pořadí vzhledem k zemím ležícím na severní polokouli. Časově Chile za ČR „zaostává” 6 hodinami v letním a 4 hodinami v zimním období.

 • Jedete-li po Chile autem tak nezapomeňte že:

  V Chile se jezdí na silnicích vpravo, pro řízení osobních vozidel se u zahraničního návštěvníka vyžaduje mezinárodní řidičský průkaz. Nejvyšší povolená rychlost je v této zemi 100 km/h mimo obce a 50 km/h při jízdě osadami. Na dálnicích se platí mýtné (cca 1500 pesos v pracovní dny a 2500 v neděli a o svátcích). Pohonné hmoty mimo města jsou nepatrně dražší.

Pamětihodnosti Chile

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti Angolu patří Convento San Buenaventura (klášter s nejstarším kostelem v regionu), Escuela Agrícola El Vergel (celonárodní reputace v oblasti školení zahradníků a farmářů) a Museo Bullock (s jeho archeologickými artefakty).

Poušť Atacama

Nejsušší poušť světa (Puna de Atacama) se táhne podél tichomořského pobřeží od jižní hranice Peru do severních oblastí Chile, v celkové délce 1000 km. Je to úzký pás, který místy zasahuje až 100 km hluboko do vnitrozemí k úpatí And, do nadmořských výšek 5000 metrů. Poušť je mozaikou písků, slanisk a lávových proudů, s enklávami, kde nepršelo už stovky let.

 • Chiu-chiu - navštivte kostel se stropem z kaktusového dřeva

  Osada přibližně 30 km od Calamy. Impozantní kostel Iglesia de San Francisco, jehož strop je z kaktusového dřeva, je národní památkou.

Celosvětová známost Velikonočního ostrova

V historii Velikonočního ostrova, který se nachází uprostřed vod Tichého oceánu je jasná pouze jediná věc, a to je ta, že tento ostrov existuje. Vše ostatní, co se tohoto ostrova týče, je jedna velká záhada. Velikonoční ostrov byl objeven Holanďanem Jacobem Roggeveenem na Velikonoce roku 1722. Název inspirovaný dnem objevení se vžil do té míry, že zdomácněl ve většině jazyků světa. Původní obyvatelé však pro něj již jméno měli. Nazvali ho Rapa Nui, Velká země.

 • Nejhlubší jezero Jižní Ameriky - Lago General Carrera

  Lago General Carrera je nejhlubší jezero v Jižní Americe. Třetina celkové rozlohy 224 000 ha leží v Argentině. Část ležící v Chile je obklopená zelenými svahy kopců s lesními porosty. Je zde řada farem.

Santiago de Chile

Santiago de Chile je město na úpatí andských vulkánů v údolí Rio Mapocho. které založil roku 1541 španělský conquistador Pedro de Valdivia. Santiago de Chile je životem kypící metropolí s bulváry, pěšími zónami, neoklasicistní architekturou a prosklenými mrakodrapy, která díky četným parkům, pomníkům, fontánám a promyšlenému systému podzemního i pozemního metra působí velmi evropským dojmem. Městu bezprostředně dominuje vrch Cerro Cristóbal (863 m n.m.) s pozemní i kabinkovou lanovkou a uměleckou čtvrtí Bellavista s domkem „La Chascona” Pabla Nerudy a přímo v centru města vrch Cerro Santa Lucía (630 m n.m.) s pozemní lanovkou, parkem a vyhlídkou.

Atacama a turistické atrakce

San Pedro de Atacama, je poklidná vesnička plná zeleně, která nabízí spoustu turistických možností. Naleznete zde například Museo Archeológico Padre Le Paige, které obsahuje působivou sbírku artefaktů včetně slavných mumií. Přibližně 16 km severně odtud se nachází Chuquicamata, malé město s obrovským nalezištěm měděné rudy, která se zde těží od roku 1915. V součastné době je to největší povrchový měděný důl světa. Důlní jáma měří 4,3 x 3 km a dosahuje hloubky až 850 metrů.

 • Zajímáte se o historii? Navštivte Museo Histórico y Arqueológico

  Museo Histórico y Arqueológico (Muzeum historie a archeologie) obsahuje sbírku Mapuche artefaktů a domácí náčiní pocházející od německých kolonistů. Shlédnutí této zajímavé sbírky byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Humberstone - „Město duchů”

Humberstone je hornické městečko založené 1872 převážně kvůli ložiskům ledku. Po zastavení těžby bylo městečko Humberstone opuštěno. Smutnou připomínkou jsou dosud stojící hotel, kostel či divadlo. Humberstone je výstižně přezdíváno „Městem duchů”.

 • Parque Nacional Laguna del Laja pro milovníky fauny i flóry

  Láva z 2985 m vysoké sopky Antuco přehradila řeku Río Laja a vytvořila tak centrální jezero rezervace s lesy horských cypřišů. Naleznete zde téměř 50 druhů vzácných druhů ptactva, také kondora, který obývá toto území.

Souostroví Ohňová země

Souostroví Ohňová země o rozloze cca 76 000 km2, s přibližně 75 000 obyvateli a také s největším ostrovem Isla Grande a stovkami menších ostrovů a skalisek leží v Patagonii, mezi Magalhaesovým a Drakeovým průlivem. Magalhaesův (Magellanův) průliv byl pojmenován po svém objeviteli, slavném mořeplavci Hernando Magellanovi. Drakeův průliv již odděluje Jižní Ameriku od Antarktidy. Severní část Isla Grande je plochá a travnatá, jižní část je hornatá, s četnými jezery a s nejvyšším vrcholem Cordillera Darwin (2469 m). Byl zde vyhlášen národní park Tierra del Fuego.

 • Gejzíry El Tatio

  Nejvýše položené gejzírové pole na světě (4321 m n.m.), s četnými fumarolami.

 • Osorno

  Vulkán (2652 m n.m.) s dokonalými tvary a typickou sněhovou pokrývkou na vrcholu dominuje celé krajině obklopující sopečné jezero Llanquihue.

Chilské zajímavosti

 • Chilské víno

  Chilské víno je světoznámé a dováží se i do České republiky. Tradici vinařství přinesli do Chile conquistadoři, kteří společně s duchovními, kteří potřebovali mešní víno, dovezli první sazenice. Vinná réva tu našla ideální půdní, teplotní i vlhkostní podmínky a vinice postupně zaujaly tisíce hektarů.

 • Yerba maté, „paraguayský čaj”

  V Jižní Americe jde při pití „yerba maté” o doslova společenský rituál. Usušené nadrobno nasekané lístky cesmíny Ilex paraguayensis se zalijí horkou, nikoli vařící vodou, nechají se chvíli vyluhovat a poté se značně hořký čaj pije po malých doušcích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8697 (vitejdoma.cz/zabava#7932)


Přidat komentář