Cestování - Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov je jeden z nejosamocenějších míst světa. Je výjimečný po své sochy s velkými obličeji a dlouhýma ušima, vytesané z vulkanického kamene. Zanechala je zde po sobě původní vyspělá polynéská kultura.

Tajemství

Velikonoční ostrov je jeden z nejosamocenějších míst světa. Je výjimečný po své sochy s velkými obličeji a dlouhýma ušima, vytesané z vulkanického kamene. Zanechala je zde po sobě původní vyspělá polynéská kultura. Najdete zde ale mnoho dalších objektů, jejichž původ a účel je dodnes nejasný.

Historie

Velikonoční ostrov je od chilského pobřeží vzdálen více než 3 700 km. Námořník Roggeveen jej objevil v roce 1722 na velikonoce, proto ostrov nazval velikonočním. Roku 1988 se stal součástí Chile, ke které patří doposud.

Cestovní ruch

Hlavním předmětem obživy místních obyvatel bylo ještě nedávno zemědělství, dnes je to také turistický ruch. Ostrov má přibližně 3 000 obyvatel a je velký zhruba 24 x 12 km. Ve větších hotelech si můžete vypůjčit terénní džípy, motorky nebo horská kola. Tento kouzelný kus země můžete poznávat i z koňského hřbetu.

Doprava

Na velikonoční ostrov létají letadla z Chile. Také cestovní formality jsou shodné s touto zemí. Vízum nepotřebujete.

Turistické cíle

 • Městečko Hanga Roa

  je něco jako hlavní město ostrova. Bydlí zde většina obyvatel.

 • Sopka Rano Kau

  je vyhaslá sopka na západním cípu ostrova. Nabízí pohled na celý ostrov i vnitřní část kráteru zaplněnou malým jezírkem. Se sopečnou činností se setkáte i při návštěvě Nového Zélandu...

 • Lom Rano Raraku

  je místem tajemných soch. Dodnes není jasné, co vyjadřují.

 • Pláže

  Nejkrásnější je bílá pláž Anekena v severní části ostrova.

 • Nejvyšší vrchol

  Nejvyšším vrcholem ostrova je vyhaslý kráter sopky Terevaka (652 m.n.m.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8585 (vitejdoma.cz/zabava#6149)


Přidat komentář