Cestování - Moskva

První písemná zmínka o Moskvě pochází z roku 1147, kdy suzdalský kníže Jurij Dolgorukij založil na Borovickém návrší dřevěné opevnění - Kreml. Město se pak rozšiřovalo v pravidelných kruzích okolo pevnosti a do kruhových objezdů se soustředí dodnes.

Historie pohádkového města

 • Moskva - město v kruhu

  První písemná zmínka o Moskvě pochází z roku 1147, kdy suzdalský kníže Jurij Dolgorukij založil na Borovickém návrší dřevěné opevnění - Kreml. Město se pak rozšiřovalo v pravidelných kruzích okolo pevnosti a do kruhových objezdů se soustředí dodnes.

   

 • Bitva o svobodu

  Město bylo hlavou ruského knížectví již od 12. století. Období 13. a 14. století bylo dobou tatarského útlaku. I přesto se moskevské osídlení neustále rozvíjelo. Roku 1712 bylo vůdčí postavení města sesazeno St. Petěrburkem, který se stal na čas hlavním městem. V 19. století se město znovu obrodilo a jeho sláva nezanikla dodnes.

Atraktivní místa

Moskva je město politiky, náboženství, zábavy i kultury. Na ploše cca 1 100 km2 najdete stovku parků a výletních lesíků (oázu klidu můžete najít i v českých Průhonicích), devět nádraží, čtyři letiště, dva říční přístavy, nespočet univerzit, kostelů, divadel a muzeí, obchodních domů a úchvatných památek. A co víc, ruská metropole je nádherná i v noci. V létě se zde stmívá až v jedenáct hodin!

Hlavní památky

 • Kreml

  V minulosti byla Moskva sídlem ruských panovníků, což se odráží i na charakteru mnoha památek. Hlavní dominantou historického centra města je palác Kreml, který patří spolu s Rudým náměstím mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Je obklopen 20 věžemi a představuje soubor rozmanitých architektonických forem.

 • Moskevské kostely

  Mezi nejznámější kostely patří chrám Nanebevzetí Panny Marie se slavnými freskami, chrám Zvěstování, chrám Vasila Blaženého a chrám sv. Archanděla Michaela. Moskva je centrem pravoslavné církve.

 • Rudé náměstí

  Rudé náměstí je obklopeno čtyřmi významnými stavbami: chrámem Vasila Blaženého, mauzoleem V. I. Lenina, Kremelskými hradbami a obchodním domem GUM, který je zařazený mezi 10 nejluxusnějších obchodních domů světa. Pohádkový chrám Vasilije Blaženého je nejstarší budovou města (16. století).

Další velmi oblíbená turistická místa

Mezi další místa, která rozhodně při návštěvě Moskvy nesmíte vynechat, patří Tverská třída, Starý a Nový Arbat. Starý Arbat je velmi živý bleší trh, Nový Arbat je modernější část s mnoha prvotřídními restauracemi. Dalšími cíly turistů, kteří obcházením zajímavých míst rozhodně netrpí nedostatkem pohybu, je úřední budova ruského prezidenta, Treťjakovská galerie. Také Puškinovo muzeum, Leninovo mauzoleum, Stalinovy věže a Alexandrův sloup. Světově proslulé je divadlo Bolšoj těatr a obrovské zvony Car-kolokol a Car-puška nedaleko zvonice Ivana Velkého.

Víte, že z Moskvy pochází i slavné pěvecké duo Tatu?

Rady před vycestováním do Ruska

Pokud chcete navštívit Rusko, musíte si vyřídit vstupní vízum. Jeho cena se pohybuje okolo 1200 Kč. V případě organizovaného zájezdu za vás vízum vyřídí cestovní kancelář. Platit můžete rubly i eury. Nejjednodušší (a nejrychlejší) dopravou do Moskvy je doprava letecká.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8565 (vitejdoma.cz/zabava#5647)


Přidat komentář