Cestování - Kuba

Na Kubě je přístup na internet zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. V nutném případě pak lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

Něco málo o Kubě

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: Havana
Počet obyvatel: 11 308 786
Rozloha: 110 860 km2
Měna: kubánské peso (CUP), lze platit i americkými dolary (USD)
Úřední jazyk: španělština ## Perla Karibiku

Kuba je právem nazývána jako perla Karibiku. Vždyť má vše, co se od prázdninového ráje očekává: průzračné moře, nádherné písčité pláže, příznivé podnebí i milé služby. Prostředí na Kubě a Kubánci dokáží udělat z vaší dovolená zážitek, na který rozhodně nezapomenete.

Mobilní síť

Mobilní spojení prostřednictvím českých operátorů funguje jen v oblasti Havany a Varadera. Zbylá část Kuby není signálem pokryta. Pár zajímavostí o Kubánské republice také v článku.

Internetová síť

Na Kubě je přístup na internet zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. V nutném případě pak lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace. E-mailové spojení z Kuby je ovšem velmi obtížné.

Pokoje hostů

Hotelové pokoje na Kubě jsou vybaveny dvojitými postelemi všech možných rozměrů od běžných až po ty nejširší možné variace. V některých hotelech je uplatňována kategorie tzv. amerického dvoulůžkového pokoje, se dvěma širokými postelemi.

Díško na každém kroku

Spropitné je na Kubě důležitou součástí příjmu obyvatel – často z něj žijí celé rodiny. Kromě služeb v hotelu je obvyklé spropitné i místním průvodcům a řidičům autobusů. Za drobné úsluhy jsou kromě peněž akceptovány i pozornosti jako přívěsky, zapalovače, propisky aj.

Turistické atrakce

 • Havana

  Havana je hlavním městem Kuby. Je plná památek, krásných zákoutí, restaurací a barů. K velmi zajímavým místům zde patří Capitolio Nacional, což je kopie amerického náměstí Revoluce.

 • Varadero

  Varadero je největší turistické středisko Kuby. Najdete zde plno moderních hotelů a přes 20 kilometrů dlouhou písečnou pláž s bílým pískem. Varadero je obklopeno lagunou, kde se nachází plno restaurací, barů a mnoha obchodů. Toto letovisko je vhodné i pro milovníky potápění, golfu, tenisu a vodních sportů.

Průměrné teploty:

Měsíc Teplota vzduchu Teplota vody
Leden 27 24
Únor 27 24
Březen 28 25
Duben 29 26
Květen 30 27
Červen 30 27
Červenec 32 28
Srpen 33 28
Září 31 27
Říjen 30 26
Listopad 28 24
Prosinec 29 24

Obzvlášť zvýšená opatrnost

 • Nenechávejte svá zavazadla ani chvíli bez dozoru
 • Nechoďte do prázdných uliček Havany
 • Nenocujte na pláži či v parku
 • V ranních nebo nočních hodinách se neprocházejte s větším množstvím peněz
 • Auto parkujte vždy na hlídaném parkovišti
 • Na Kubu nevozte cenné věci, oblékejte se nenápadně

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8725 (vitejdoma.cz/zabava#8088)


Přidat komentář