Cestování - Kréta

Kréta je ostrov, ležící ve Středozemním moři. Kréťané ji pro svou délku (260 km) a plochu (8 336 km2) říkají Megalonissos, což znamená Největší. Odhaduje se, že je osmkrát delší než širší.

Kréta - počet obyvatel

540 000

Kréta - hlavní město

Heraklion

Kréta - poloha

Kréta je ostrov, ležící ve Středozemním moři. Kréťané ji pro svou délku (260 km) a plochu (8 336 km2) říkají Megalonissos, což znamená Největší. Odhaduje se, že je osmkrát delší než širší.

Kréta - počasí

Kréta je jedním z nejteplejších míst Evropy. Během sezóny snad není možné zažít déšť, neustále svítí sluníčko a je velmi teplo.

Průměrné teploty na Krétě

Leden – 14 °C
Únor – 14 °C
Březen – 16 °C
Duben – 19°C
Květen – 22 °C
Červen – 26 °C
Červenec – 29 °C
Srpen – 29 °C
Září – 25 °C
Říjen – 22 °C
Listopad – 19 °C
Prosinec – 16 °C

Kréta - moře

Krétu ze severu obklopuje Egejské moře, které je plné malých ostrůvků. Někdy je nazýváno jako Krétské moře nebo Jižní egejské moře. Na jihu Kréty je pak moře Libyjské.

Zajímavosti

  • Na Krétě je 300 slunečných dnů v roce.
  • V každém hotelu Vám ochotně zajistí výlety po okolí.
  • Pokud si vypůjčíte auto, počítejte s tím, že provoz na Krétě je velmi hektický.
  • Pravoslavná církev má zde hodně věřících. Při návštěvě klášterů a kostelů si přes holá ramena přehoďte svetřík a neberte si minisukně nebo šortky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8632 (vitejdoma.cz/zabava#7206)


Přidat komentář