Cestování - Kanárské ostrovy

V létě se pohybují teploty na Kanárských ostrovech mezi 24 až 30 oC (v červenci a srpnu třicítku překračují). V zimě je tady 18 až 27 oC, takže se dá říct, že na Kanáry se dá jet v jakémkoliv ročním období.

Klima Kanárských ostrovů

V létě se pohybují teploty na Kanárských ostrovech mezi 24 až 30 oC (v červenci a srpnu třicítku překračují). V zimě je tady 18 až 27 oC, takže se dá říct, že na Kanáry se dá jet v jakémkoliv ročním období.

 Kanárské ostrovy - Tenerife

Tenerife je největší z kanárských ostrovů. Jeho rozloha je 2057 km2. Na Tenerife ročně přijíždí tři miliony turistů z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů tohoto ostrova je sopka Pico del Teide, která je zároveň nejvyšší horou (3714 m) španělského království.

 Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Gran Canaria je nejznámějším a nejnavštěvovanějším ostrovem Kanárského souostroví. Letoviska, která na sebe navazují (San Augustin, Playa del Inglés a Maspalomas) tvoří oblast pláží hotelů a zábavy, která do velikosti nemá konkurenci v celém Španělsku.

 Kanárské ostrovy - Lanzarote

Ostrov Lanzarote je vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Nachází se na něm 300 sopek a ne všechny jsou vyhaslé. Lákadlem ostrova není jen koupání v moři, ale také místní víno. A pokud se zajímáte o vinařství, navštivte muzeum Museo del Vino de Lanzarote El Grifo. Lanzarote je třetí nejnavštěvovanější místo Kanárských ostrovů po Tenerife a Gran Canarii.

 Kanárské ostrovy - La Gomera

La Gomera má pouze malé pláže, které jsou plné oblázků, úzké klikaté silnice a tváří se, že o turisty nemá zájem. Nejpozoruhodnějším místem ostrova je Národní park Garajonay, který je zapsán do seznamu UNESCA. La Gomeru navštíví většina turistů jen na den a to ještě v rámci výletu z Tenerife.

 Kanárské ostrovy - La Palma

Ostrov La Palma je jediný z Kanárských ostrovů, který netrpí nedostatkem srážek a má vlastní toky. Místní obyvatelé ho nazývají La Isla Bonita (Krásný ostrov). S plážemi, ekonomikou a sociálním systémem to už je horší, takže La Palma nepatří k ostrovům, které živý turistický ruch.

 Kanárské ostrovy - Hierro

Hierro je nejmenší ostrov Kanárských ostrovů. Žije zde pouhých 8000 obyvatel. Často vyhledávaným místem ostrova je rekreační středisko La Restiga, kde je přístav, dva hotely, jachtařská marína a několik potápěčských center. Zvláštností Hierra je rezervace, kde žije obří ještěrka kanárská (1,5 m). Toto území je chráněno a vstup je možný pouze na povolení radnice v Tigaday.

 Kanárské ostrovy - Fuerteventura

Ostrov slunce a větru, tak se říká ostrovu Fuerteventura. Je to ostrov, kde zažijete takovou romantiku, která Vás čeká už jen na málo místech Evropy. Jen se nelekněte, když na plážích nenajdete ani hlavu. Na plážích se totiž nedá koupat, protože silné spodní proudy a příboj odradí i ty nejodvážnější plavce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8664 (vitejdoma.cz/zabava#7574)


Přidat komentář