Cestování - Irsko

Irsko se nachází v severozápadní Evropě a sousedí s Velkou Británií. Poznejte mystiku Stonehenge - nejen Irsko je opředeno tajemnou energií. Jeho součástí je také několik přilehlých ostrovů.

Poloha ostrova

Irsko se nachází v severozápadní Evropě a sousedí s Velkou Británií. Poznejte mystiku Stonehenge - nejen Irsko je opředeno tajemnou energií. Jeho součástí je také několik přilehlých ostrovů.

Historie

Irsko má bohatou historii. Od 1. století se tu vyvíjelo keltské umění. Do 11. století se Irové bránili nájezdům Normanů. Irsko bylo mnohokrát v rukou jiných panovníků: Velká Británie jej ovládala více než sedm století. Svou nezávislost země získala až v roce 1921.

Přírodní bohatství

Irsko tvoří převážně zvlněná venkovská krajina, vrchoviny najdeme jen v jeho severní a jižní části. Většinu území zabírají louky, rašeliniště a močály. Je zde hustá říční síť a velké množství jezer.

Klima

Typicky oceánské podnebí je příčinou velkého množství srážek. Zima je zde poměrně teplá, léto chladné. Průměrná teplota v lednu je 4° C, v červenci 17° C.

Turistické cíle

 • Dublin

  Hlavním městem Irska je Dublin. Z města dýchá keltská historie i moderní současnost v podobě barů a nočních klubů. Ve starých hospůdkách nazývaných puby můžete zažít večery původní irské hudby a tance. Možná si poslechnete i něco z tvrdšího hudebního žánru...

 • Cork

  Městečko Cork je také nazýváno irskými Benátkami a je druhým největším městem Irska. Pyšní se bohatým historickým a kulturním dědictvím a je oblíbeným městem umělců.

   

 • Glendalough

  Klášterní komplex Glendalough se nachází nedaleko hlavního města Dublinu. Leží v hlubokém údolí mezi dvěma jezery a spolu s okolními zalesněnými kopci vytváří zvláštní atmosféru. Ve středověku byl tento komplex místem posledního odpočinku nejvyšších irských králů.

   

 • Aranské ostrovy

  Aranské ostrovy, to je skupina tří ostrovů: Inishmore, Inishmaan a Inisheer. Leži u západního pobřeží Irska. Krajina ostrovů je drsná a skalnatá. Zdejší obyvatelé žijí starým vesnickým životem a kamenné zídky dosud oddělují jejich políčka.

   

Co stojí za zhlédnutí

 • poloostrov Dingle
 • Killarneyská jezera
 • hrabství Kerry
 • hrabství Wiclow
 • Powerscout Garden

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8575 (vitejdoma.cz/zabava#5912)


Přidat komentář