Cestování - Holandská města

Hlavní město Holandska je vždy plné turistů, avšak v tichých, romantických zakoutích města můžete najít své soukromí. Okouzlí vás kanály lemované měšťanskými domy a nespočetné množství muzeí a galerií.

Holandsko - Amsterdam

Hlavní město Holandska je vždy plné turistů, avšak v tichých, romantických zakoutích města můžete najít své soukromí. Okouzlí vás kanály lemované měšťanskými domy a nespočetné množství muzeí a galerií. V Rijskmuzeu a v muzeu Rembrandthuis najdete slavná díla Rembrandtova a Vincenta van Gogha. Na kanálech zvaných Grachty najdete mnoho obytných lodí a hausbótů. Velmi romantická je Ulička červených luceren.

Holandsko - Den Haag

je sídlem vlády, parlamentu a královny. Cílem turistů je tedy především komlex reprezentačních budov, který je součástí rozsáhlejšího historického celku. Každoročně zde probíhá slavnostní otevírání parlamentu nizozemskou královnou. Hojně navštěvovanoé je také Haagské Historické muzeum se sbírkou holandského a vlámského umění.

Nedaleko Haagu můžete najít i známé městečko zmenšenin - Madurodam.

Holandsko - Utrecht

Tomuto městu dominuje Chrámové náměstí s katedrálou, která má nejvyšší věž v Holandsku. Vedle ní je položený kanál s restauracemi na jeho březích. V okolí je spousta starobylých hradů. Jako ve všech větších holandských městech zde najdete mnoho pozoruhodných muzeí. Utrecht se ale pyšní ještě jedním skvostem: botanickou zahradou Fort Hoofddijk, která patří k největším v zemi.

Holandsko - Rotterdam

je obchodním centrem Holandska a největším přístavem Evropy. V centru města nesmíte vynechat Námořní muzeum. Z veže Euromast budete mít město jako na dlani. Ve stoupající kabině je dokonce možné vyzkoušet si pocity kosmonautů při startu vesmírné rakety. V létě doporučujeme navštívit Tropicanu – subtropický vodní svět s umělým vlnobitím.

Holandsko - Maastricht

to není jen sídlo zrození jedné evropské smlouvy. Město má bohatou historii. Připomíná ji například gotický kostel St. Janskerk ze 14.–15. století nebo Helpoort, nejstarší dochovaná městská brána Holandska. Nejobdivuhodnější je ale pevnost Fort St. Pieter, propojený s 200 km dlouhým systémem podzemních důlních chodeb.

Holandsko - Naarden

je místem posledního odpočinku Jana Ámose Komenského, který tu má i malé muzeum.

Holandsko - Giethoorn

je holandskými Benátkami. Leží v oblasti vřesovišť, kde se dříve těžila rašelina. Domy jsou propojeny kanály, po kterých mohou jezdit i turisté.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8634 (vitejdoma.cz/zabava#7248)


Přidat komentář