Cestování - Florida

Florida je velmi atraktivní turistická oblast ležící v jihovýchodní části USA. Zaujme Vás svými nekonečně dlouhými plážemi, průzračným mořem, celoročním slunečným a teplým počasím a neutichající zábavou všeho druhu.

Florida

Florida je velmi atraktivní turistická oblast ležící v jihovýchodní části USA. Zaujme Vás svými nekonečně dlouhými plážemi, průzračným mořem, celoročním slunečným a teplým počasím a neutichající zábavou všeho druhu.

 • Poloha

  Florida zaujímá stejnojmenný poloostrov na jihovýchodě USA a část pobřežní nížiny Mexického zálivu. Ze západu Florida hraničí se státem Alabama, ze severu to jsou státy Georgia a Alabama, jih a východ Floridy pak obklopuje Atlantský oceán.

 • Rozloha

  65 758 čtvereční míle

 • Hlavní město

  Tallahassee

 • Počet obyvatel

  15 996 821

Největší města

 • Jacksonville
 • Miami
 • Tampa
 • St. Petersburg
 • Hialeah
 • Orlando

Úřední jazyk

Úředním jazykem Floridy je angličtina, dále se zde mluví španělsky a francouzsky.

Podnebí

Ve vnitrozemí Floridy jsou subtropické lesy s jezery. Jižní část pokrývají bažiny a u pobřeží Atlantiku jsou zátoky s rozsáhlými písčitými plážemi. Na jihu Floridy je tropické klima.

Florida je známa svými častými hurikány. Sezóna je od prosince do března, kdy tu teplota není zase až tak vysoká. V letním období se teploty na Floridě pohybují kolem třiceti stupňů.

Historie

Floridu objevili 2. dubna 1513 námořníci ze Španělska v době velikonočních svátků (Pascua Florida). Archeologické nálezy však ukázaly, že Florida byla obydlená již mnoho tisíc let předtím.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8613 (vitejdoma.cz/zabava#6633)


Přidat komentář